Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6419
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ogrzejemy się przy koksownikach czekając na autobus?

Sobota, 4 lutego 2012, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Ogrzejemy się przy koksownikach czekając na autobus?
Fot. ....
Ustawienie przy najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze pojemników z rozżarzonym koksem zaproponował samorządowcom radny Oliwer Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości.

Wprawdzie mróz w sobotę nieco sfolgował, synoptycy jednak prognozują powrót syberyjskich temperatur w przyszłym tygodniu. - W związku z tymi nadzwyczajnymi okolicznościami zwracam się z wnioskiem o ustawienie koksowników przy najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze – napisał do prezydenta miasta Marcina Zawiły Oliwer Kubicki.

Radny podkreśla, że w niektórych miastach (Warszawie, Zielonej Górze, Tczewie, Gdańsku) miejscowe władze zdecydowały o ustawieniu koksowników na przystankach, gdy tylko temperatura spadnie poniżej minus 10 stopni Celsjusza.

- Tona koksu kosztuje ok. 1500 zł, koksowniki (jeżeli miasto ich nie posiada) można zakupić w Internecie (300 zł za sztukę), a zamówienia są realizowane z dnia na dzień. Z pewnością znajdą się także jeleniogórscy rzemieślnicy, którzy wykonają takie zlecenie – dodał radny O. Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group