Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8114
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ograniczenia dla ciężarówek skutkują?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 lipca 2015, 8:03
Aktualizacja: 15:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Minęły już trzy tygodnie od wprowadzenia zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 12 ton w obszarze centrum miasta. Czy przyniosło to zamierzone skutki? – Widać już, że ruch jest bardziej płynny – stwierdził wiceprezydent Jerzy Łużniak. Podobnego zdania jest dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel.

- Mam nadzieję, że wprowadzona zmiana będzie skutkować mniejszą ilością korków w mieście, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dla pieszych – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Ważne jest też to, że mniej „cierpią” ulice w centrum miasta, bo ruch ciężarowy powodował też pewne straty – dodał J. Łużniak.

- To mieszkańcy powinni odczuć, czy jest lepiej. My robiliśmy jak dotąd jedno badanie. Na skrzyżowaniu Al. Solidarności i ul. Sudeckiej na 90 samochodów ciężarowych w ciągu godziny tylko dwa pojechały w kierunku Sudeckiej, kiedyś było to 2/3 pojazdów, czyli pojechali w prawo i objechali Jelenią Górę – powiedział dyrektor MZDiM Czesław Wandzel.

Zakaz ruchu dla pojazdów o masie powyżej 12 ton nie jest bezwzględny. - Aby dostać się np. do Staniszowa trzeba przejechać ulicą Mickiewicza i tutaj wydajemy zgody na przejazd przez centrum Jeleniej Góry – informuje Jerzy Łużniak. Podobnie jest w przypadku dojazdu do budowy w obszarze objętym zakazem – MZDiM również wydaje zgodę na przejazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Amon 23-07-2015 8:58
Jerzy - wakacje są, w wakacje zawsze ruch w mieście jest mniejszy. Poczekaj ze swoimi wnioskami do września lub października... poza tym weź się Jerzy za remonty dróg z prawdziwego zdarzenia a nie bij pianę że niby coś tam robisz...
~adaśś 23-07-2015 9:23
Panie Łużniak...pomieszkaj pan teraz na Kiepury !!! Wszystkie ciężarówki jadą Jana Pawła i nie dość że smród to jeszcze hałas taki że wytrzymać się nie da..... Tak się nam poprawiło !!!
~ 23-07-2015 9:40
A co z ul. Wojewódzką? Ta ulica nawet nie spełnia norm technicznych dla takich wielkich ciężarówek a pędzą ulicą nie dwie , nie trzy na dobę a co najmniej 10 -20. Za nic mając ograniczenia prędkości ,tonażu, pieszych, "chodnik"-bo im wolno się na takim "chodniku" wymijać, i co nic. Pan Bigus i Wandzel zadowoleni, a że mieszkańcy mają problem. Trudno.
~adaśś 23-07-2015 10:06
Czekamy na opinie innych zadowolonych mieszkańców.....bo jak na razie to do bani z tym zakazem. Najpierw trzeba zbudować porządne obwodnice a nie jakieś kawałki bez głowy i planów...........
~m 23-07-2015 10:41
większych bzdetów nie słyszałem,ruch się zmniejszył bo są wakacje.poza tym jak jest zakaz to i tak gdzieś bocznymi ulicami ta ciężarówka przejedzie więc jednym ruch zmaleje a innym wzrośnie.
~kiepurak 23-07-2015 11:24
No to będziem blokować Jana Pawła i zobaczymy czy będzie pan zadowolony...............
~ja 23-07-2015 12:02
A my bedziemy blokowac ulice Powstancow Wielkopolskich..Makabra..
~Stow.SAWPJG 23-07-2015 18:31
Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego ,,SAWPJG w Jeleniej Górze w imieniu mieszkańców dziękuje DECYDENTOM za wprowadzenie tego o co walczyliśmy od lat. Po wydaniu ,,dekretu,, o zakazie wjazdu do CENTRUM dużych pojazdów zostało z dniem 1 lipca od razu zauważone przez min. mieszkańców ,że już jest spokojniej i teraz można żyć i wypoczywać w domach po pracy. Wcześniej zadawaliśmy pytania ,,Jak tu żyć Panie Prezydencie,, jak domy nam drżą i same kanały w telewizorach przeskakują od wstrżasów. Cieszy nas teraz spokój i sielanka w CENTRUM.
~ 23-07-2015 19:58
Niektórym tumanom przypominam, że Jana Pawła II to obecna północna obwodnica miasta. Trzeba było protestować, gdy władze zabudowały obwodnicę osiedlem lub teraz, gdy nie chcą kontynuować budowy obwodnicy południowej. Zmniejszanie ruchu ciężarówek na Jana Pawła to utopia. Przecież to trasa przebiegu drogi krajowej nr 3 i międzynarodowej E65!
~ 23-07-2015 20:03
Do Turysta - akurat polecana wyżej strona rowerowa.jgora.pl jest słaba, bo za rzadko aktualizowana i usunięto z niej trasy, które kiedyś na niej były. Papierową mapę oznakowanych szlaków rowerowych kupisz w księgarniach albo przez internet na stronie wydawnictwa Plan. Jest nowe wydanie co roku, więc nie kup jakiegoś starego.
~Rico 23-07-2015 20:20
Panie Wandzel ! Jak się chce wydawać zezwolenia urzędowe na wjazd/przejazd ciężarówek to trzeba połączyć się z europejskim systemem informatycznym ,a nie sterować ręcznie zza biurka,bo jest to dowód na biedne i zapyziałe miasto i wystawia nas na pośmiewisko. Czy zagraniczny spedytor ma latać do Was z dnia na dzień ze świstkem ?
~kk 23-07-2015 20:34
paronja chcieliscie tych niudacznikow to nie narzekacie
~przewoźnik 23-07-2015 20:40
Tak i teraz zamiast jechać 4 km pokonuje 16..., druga sprawa, przejazd przez ul Powstańców Wlkp.-Spółdzielczą, przecież to jest nie porozumienie, czy ta ulica jest bardziej wytrzymała i przystosowana dla dużych pojazdów od np ul. Wolności ?? Kolejna sprawa to taki dziki zakaz a konkretne objazdy i obwodnice totalnie nieprzygotowane a tak dla przypomnienia to opłaty na drogi są zdzierane na każdym kroku a tu jeszcze funduje się jakieś zakazy
~kiepurak 23-07-2015 21:49
i tak będziem blokować.......
~Stow.SAWPJG 23-07-2015 22:35
Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego ,,SAWPJG w Jeleniej Górze w imieniu mieszkańców dziękuje DECYDENTOM za wprowadzenie tego o co walczyliśmy od lat. Po wydaniu ,,dekretu,, o zakazie wjazdu do CENTRUM dużych pojazdów zostało z dniem 1 lipca od razu zauważone przez min. mieszkańców ,że już jest spokojniej i teraz można żyć i wypoczywać w domach po pracy. Wcześniej zadawaliśmy pytania ,,Jak tu żyć Panie Prezydencie,, jak domy nam drżą i same kanały w telewizorach przeskakują od wstrżasów. Cieszy nas teraz spokój i sielanka w CENTRUM.
~ 24-07-2015 12:24
Jest świetnie! (brawa) Zmniejszyły się korki! (brawa) Zbadaliśmy to! (brawa) Zrobiliśmy na razie jedno badanie (O ...!!!), ale zza biurek widzimy że jest świetnie! (WON!)
~J.Z.C. 24-07-2015 13:29
Centrum odciążone, żeby w urzędzie nie było smrodu i hałasu, za to Elsnera i Różyckiego ciężarówki jeżdżą ciągiem, ot polska metoda SPYCHOLOGII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Brawo za przedsiębiorczość p.Łużniak, tak jak ktoś wcześniej napisał......to miasto potrzebuje porządnej OBWODNICY!!!!!Czy z okien urzędu nie widać tego co się dzieje???????Halo, obudźcie się!!!!!!!!
~wydojony przez obecną władzę 24-07-2015 21:12
PROPAGANDA PRZEDWYBORCZA DLA WIELOETATOWCÓW. ŁUŻNIAKOWI JEDEN ETAT TO ZA MAŁO!!!jakie to mdłe i czuć myszką.Pomysłu na reklamę zabrakło?
~ 25-07-2015 5:53
Kiedys, kiedy PKS towarowy miescil sie na ul !go Maja, masa ciezarowek przewijala sie przez miasto. Ulice byly jednak dobre, gdyz dbano o stan nawierzchni. Wyglada P Luzniak, ze kiepskiej tancerce i majtki w kroku wadza. Tandeta, bylejakosc maja w waszych klamliwych ustach zawsze jakies wytlumaczenie. Chocby ponowne niszczenie ul Koziej - z remontem mozna bylo poczekac na naplyw pieniazkow, a nie wywalac w bloto 330 tys zlotych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group