Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3687
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ograniczenia dla ciężarówek skutkują?

Czwartek, 23 lipca 2015, 8:03
Aktualizacja: 15:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ograniczenia dla ciężarówek skutkują?
Fot. Archiwum
Minęły już trzy tygodnie od wprowadzenia zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 12 ton w obszarze centrum miasta. Czy przyniosło to zamierzone skutki? – Widać już, że ruch jest bardziej płynny – stwierdził wiceprezydent Jerzy Łużniak. Podobnego zdania jest dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel.

- Mam nadzieję, że wprowadzona zmiana będzie skutkować mniejszą ilością korków w mieście, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dla pieszych – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Ważne jest też to, że mniej „cierpią” ulice w centrum miasta, bo ruch ciężarowy powodował też pewne straty – dodał J. Łużniak.

- To mieszkańcy powinni odczuć, czy jest lepiej. My robiliśmy jak dotąd jedno badanie. Na skrzyżowaniu Al. Solidarności i ul. Sudeckiej na 90 samochodów ciężarowych w ciągu godziny tylko dwa pojechały w kierunku Sudeckiej, kiedyś było to 2/3 pojazdów, czyli pojechali w prawo i objechali Jelenią Górę – powiedział dyrektor MZDiM Czesław Wandzel.

Zakaz ruchu dla pojazdów o masie powyżej 12 ton nie jest bezwzględny. - Aby dostać się np. do Staniszowa trzeba przejechać ulicą Mickiewicza i tutaj wydajemy zgody na przejazd przez centrum Jeleniej Góry – informuje Jerzy Łużniak. Podobnie jest w przypadku dojazdu do budowy w obszarze objętym zakazem – MZDiM również wydaje zgodę na przejazd.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group