Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6048
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogólnopolski Głos Profilaktyki – przyłącz się

Czwartek, 12 czerwca 2014, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: 112
– Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się oraz wzięcia udziału w działaniach prewencyjnych , które odbędą się 14 czerwca 2014 roku w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”, której organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze , Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji –IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Akcja ma na celu propagowanie życia bez uzależnień , przemocy i obojętności na drugiego człowieka. W Jeleniej Górze akcja rozpocznie się o godzinie 15.15 przejazdem autobusem czerwonym dzieci, młodzieży i dorosłych z ul. Wolności na ul. Bankową, a stamtąd nastąpi przemarsz na Plac Ratuszowy, podczas którego młodzież będzie propagować treści dotyczące problematyki uzależnień.

O godzinie 16.00 przez 60 sekund w Jeleniej Górze, jak i w całym kraju nastąpi wspólne wybijanie prawą dłonią rytmu serca. Organizatorzy na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaplanowali przedstawienia, konkursy i pokazy dotyczące przedmiotowej tematyki.

W tzw. międzyczasie przy Urzędzie Miasta odbywać się będą rozmowy o profilaktyce, które prowadzone będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień przy szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. W związku z tym przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień przygotowali konkursy dotyczące przedmiotowej problematyki , w którym dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody. Chętni będą mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym . Ponadto do dyspozycji uczestników będzie miasteczko ruchu drogowego oraz będzie można spróbować jazdy w alkogoglach. Dla osób , które wezmą udział w zabawach i konkursach przewidziane są ciekawe nagrody .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group