Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13342
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Ogniste fatum nad stacjami PKP

Środa, 3 marca 2010, 8:45
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ REGION: Ogniste fatum nad stacjami PKP
Wnętrze stacji w Sobieszowie.
Fot. TEJO
Do kolejnego pożaru budynku stacji w Sobieszowie doszło wczoraj około godziny 20.00. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze oraz część poddasza. Mimo interwencji strażaków spłonęła kuchnia i pokój. Jak ustalili strażnicy miejscy sprawcami pojawienia się ognia w budynku byli ci sami bezdomni, którzy zaprószyli ogień dwa tygodnie temu. Płonęła też stacja w Szklarskiej Porębie Dolnej.

O płonącym budynku strażaków zaalarmowali lokatorzy, którzy przed przyjazdem ratowników sami opuścili lokale. Tym razem akcja gaszenia płomieni trwała ponad trzy i pół godziny. Na miejsce przyjechały trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z Jeleniej Góry oraz ochotnicy z Sobieszowa. Mimo ich natychmiastowego działania spłonęły kuchnia i pokój na pierwszym piętrze oraz część poddasza. Tym razem nie udało się zatrzymać sprawców podpalenia czy zaprószenia ognia.

– Jak ustalili nasi strażnicy oraz z rozmów z lokatorami wynika, że sprawcami pożaru najprawdopodobniej byli ci sami bezdomni, którzy zostali zatrzymani dwa tygodnie temu podczas pożaru tego samego budynku: Jan S., Andrzej L. i Teresa S., którzy zostali zaproszeni przez najemcę jednego z lokali, Romana D. – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Poza strażakami i strażnikami na miejsce przybyli też pogotowie gazowe i policja. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w tej sprawie, które ma ustalić rzeczywistą przyczynę pożaru.

O godzinie 16.40 natomiast doszło do zapalenia się dworca PKP, ale tym razem w Szklarskiej Porębie Dolnej. Ogień w opuszczonym budynku, w którym płonęły śmieci ugasiły dwie jednostki: jedna z PSP i ochotnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group