Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3788
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ognisko patriotyczne rozgrzewało serca

Niedziela, 12 listopada 2017, 10:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017, 22:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ognisko patriotyczne rozgrzewało serca
Fot. Przemek Kaczałko
Sobotni wieczór (11.11) był bardzo chłodny, ale uczestnicy ogniska rozgrzewali sobie wzajemnie serca śpiewając piosenki i pieśni patriotyczne. Na szczególne uznanie zasłużyły przedszkolaki z Okrąglaczka, które urzekły zgromadzonych przy Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Ognisko z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się po raz siódmy, a jego organizatorem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. - To była nasza pierwsza inicjatywa od momentu, kiedy powstało nasze stowarzyszenie - wspomina Mariusz Gierus.

Organizacja pozarządowa, która prowadzi pierwszą w powojennej Jeleniej Górze szkołę katolicką, poza codzienną działalnością, właśnie dzięki tego typu akcjom chce budować poczucie narodowej tożsamości, szczególnie w młodym pokoleniu. - Słysząc głosy małych dzieci razem z rodzicami i dziadkami, śmiało mogę powiedzieć po tych siedmiu latach, że przy tych ogniskach łączą się pokolenia - dodał prezes stowarzyszenia.

Maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 27 "Okrąglaczek" urzekły zgromadzonych, którzy podkreślali, że to właśnie z ich serc płynie najczystsza, bezwarunkowa miłość do ojczyzny. - Pieśni patriotyczne, które śpiewali nasi dziadkowie te dzieci będą pamiętać i przekazywać następnym pokoleniom - wyraził nadzieję M. Gierus.

Ze względu na kolejny etap remontu dawnego Kolegium Jezuickiego, gdzie siedzibę będzie mieć szkoła katolicka, możliwości organizacyjne były w tym roku nieco ograniczone, jednak udało się wydzielić miejsce na ognisko i wszyscy wspólnie śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne. Poza przedszkolakami byli też harcerze, Skauci Europy, ale też rodziny uczestników, parafianie z Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego z proboszczem Bogdanem Żygadło na czele. W sobotni wieczór rozbrzmiały tak pieśni, jak m.in.: "Pierwsza brygada", "Wróc Jasieńku", "Kadrówka", "Jak długo w sercach naszych".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group