Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3575
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oficjele otworzyli, czas na szczepienia

Wtorek, 11 maja 2021, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oficjele otworzyli, czas na szczepienia
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (10.05) w hali ZST Mechanik w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano, że po kilku tygodniach gotowości masowy punkt szczepień może zostać uruchomiony. W konferencji - ponad podziałami politycznymi - brali udział m.in.: wojewoda, marszałek, prezydent miasta, starosta powiatu, senator, a także najbardziej zainteresowani, czyli przedstawiciele jeleniogórskiego szpitala.

Póki co, tygodniowo do punktu przy ul. Obrońców Pokoju ma docierać 1530 szczepionek, ale w zależności od dostaw od producentów - ta liczba może się zmieniać. Na początek będą to produkty Pfizera, a następnie również Johnson&Johnson.

Chcemy być bezpieczni populacyjnie - szczepmy się - apelował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który dziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie punktu, w tym pracownikom Urzędu Miasta, szpitala, a także wojewodzie i marszałkowi.

Jak mówili przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, punkt będzie czynny od najbliższej środy (12.05) w godz. 10:00 - 20:00. Dziennie ma być szczepionych około 500 osób.

Szczepionki Pfizera otrzymujemy we wtorki, dlatego będziemy szczepić od środy. Natomiast od przyszłego tygodnia otrzymamy również szczepionki Johnson&Johnson. Ze strony szpitala zaangażowanych w punkcie przy ul. Obrońców Pokoju jest ponad 30 osób - mówiła szefowa szpitalnych pielęgniarek.
Na początku kwietnia otrzymywaliśmy optymistyczne informacje, że będzie dużo więcej szczepionek i wtedy liczyliśmy, że będziemy mogli zwiększyć 7-, 8-krotnie liczbę szczepień. Do tego były potrzebne większe przestrzenie, żeby lepiej to zorganizować. Na Dolnym Śląsku mieliśmy 550 punktów szczepień, często dosyć małych - a do tego dołączyliśmy 50 punktów we współpracy z samorządami - mówił Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski, który wyjaśniał, że punkt szczepień masowych w Jeleniej Górze startuje nieco później, bowiem priorytetem były miejscowości, gdzie zaszczepiono najmniej osób.

Marszałek Cezary Przybylski mówił m.in. o potrzebie szybkiego opanowania epidemii, dzięki czemu szpital będzie miał więcej miejsc na pacjentów z innymi chorobami. Szef rady społecznej szpitala - Marek Obrębalski wspomniał o potrzebie bezpieczeństwa w sektorze turystycznym, bowiem bezpieczni mieszkańcy miasta i regionu, to również poczucie bezpieczeństwa turystów, którzy przyjadą w nasz region.

Twoja reakcja na artykuł?

20
42%
Cieszy
8
17%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
3
6%
Złości
13
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group