Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: OFF z Piotrem Matwiejczykiem. Po spotkaniu w Kwadracie

Środa, 14 grudnia 2011, 11:19
Aktualizacja: 11:20
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: OFF z Piotrem Matwiejczykiem. Po spotkaniu w Kwadracie
Fot. Filip Wieczorek
Projekcja filmu „Homo Father”, a potem rozmowa z autorem produkcji, znanym reżyserem i filmowcem niezależnym Piotrem Matwiejczykiem. Tak wyglądał wczorajszy OFF kinowy w jeleniogórskim klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej.

Film „Homo Father” w reżyserii Piotra Matwiejczyka to komediodramat opowiadający o losie pary homoseksualistów zmuszonych przez jakiś czas wychowywać dziecko jednego z nich. Co ciekawe, film ten – choć poruszający problem homofobii społecznej i konieczności ukrywania swej orientacji przed światem pełnym uprzedzeń i nietolerancji, ma charakter luźnej refleksji o współczesnej Polsce i Polakach. O sytuacjach życiowych i trudnych wyborach, które muszą na co dzień podejmować wszyscy.

– „Homo Father” został przyjęty i dobrze, i źle. Z jednej strony film ten traktuje o problemach pary homoseksualistów, którym przyszło zająć się owocem jednonocnej znajomości jednego z nich, i którzy żyją w homofobicznym społeczeństwie. Z drugiej – mówi o miłości, potrzebie czucia się kochanym i obnoszenia się z tą miłością, której potrzebują wszyscy zakochani. Film pokazuje również codzienność, w której może się znaleźć każdy z nas. Zupełnie niespodzianie wskutek raz popełnionego błędu – mówił wczoraj Piotr Matwiejczyk.

Jak dotąd, „Homo Father” można było zobaczyć w programie Canal +. TVP 2 zrezygnowała z jego emisji przez wzgląd na „trudny temat”, jak określił to Piotr Matwiejczyk. Wczorajszy OFF moderowała Natalia Zatka, pracownik JCK. Kolejny – już za tydzień w klubie Kwadrat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group