Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6319
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odzyskają zdrowie w byłym szpitalu

Środa, 21 listopada 2007, 14:48
Aktualizacja: 14:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odzyskają zdrowie w byłym szpitalu
Fot. K. Piotrowski
Nie hipermarket, nie mieszkania, ale centrum uzdrowiskowe powstanie przy dawnej lecznicy rejonowej przy ulicy Jagiellońskiej w Cieplicach. Projekt już jest. Inwestor zacznie prace najpewniej w przyszłym roku.

Działka z opuszczonym szpitalem stała odłogiem przez prawie siedem lat po przeprowadzce placówki do nowego obiektu przy ulicy Ogińskiego. Zabytkowy gmach, pochodzący z końcówki XIX wieku, dawny Szpital św. Jadwigi i lazaret wojskowy, niszczał z roku na rok. Urząd marszałkowski nie mógł znaleźć kupca.

Udało się to w końcu kilka miesięcy temu. Cały teren kupił inwestor ze Środy Śląskiej. Ciepliczanie zakładali różne przeznaczenie tego gruntu. Jedni chcieli, aby w tym miejscu powstał obiekt handlowy, inni – osiedle mieszkaniowe. Rzeczywistość będzie inna. – Powstanie tu centrum uzdrowiskowe z kompleksem rehabilitacyjnym – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Jest już projekt opracowany przez architekta Roberta Futerhendlera. Nawiązuje stylistycznie do gmachu dawnego szpitala, który zostanie na swoim miejscu. Najpewniej znikną dobudowane w późniejszych latach pawilony, w których mieściła się część cieplickiego szpitala.

Robert Futerhendler jest także współautorem koncepcji budowy cieplickich term przy uzdrowisku. Zostaną one wybudowane za trzy lata w niedokończonym basenie. Inwestycję przerwano w latach 80. ubiegłego wieku z braku pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group