Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 3803
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Odrodzenie” – powrót po 30 latach?

Wtorek, 1 lutego 2011, 16:18
Aktualizacja: 16:20
Autor: RED
Miało się ukazać w grudniu 1981 roku, ale – z powodu wprowadzenia stanu wojennego – nigdy go nie wydrukowano. Jest szansa, że po trzech dziesięcioleciach wydanie tego periodyku trafi do rąk czytelników. Już jako wydawnictwo historyczne i bez precedensu.

Mowa o „Odrodzeniu”, periodyku o zasięgu ogólnopolskim wydawanym w Jeleniej Górze w okresie tzw. karnawału „Solidarności” w roku 1981.

Wydanie numeru „Odrodzenia”, które miało przypaść na 13 grudnia 1981 roku z wiadomych powodów zostało wstrzymane, ale zachowały się „blachy” umożliwiające tę edycję. Dodajmy na marginesie, że już po 13 grudnia w podziemnej dystrybucji ukazało się kilka numerów "Odroczenia.

– Nie jest wykluczone, że w grudniu tego roku tamten numer „Odrodzenia” ukaże się po raz pierwszy, wprawdzie 30 lat od chwili jego przygotowania. Byłoby to z pewnością wydarzenie przyciągające uwagę, nie tylko lokalnie – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

O tym i o innych sprawach związanych z 30. rocznicą prowadzenia stanu wojennego prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła rozmawiał ostatnio z przedstawicielem NSZZ „Solidarność”. Omawiano także projekty związane z popularyzacją działań związku, podejmowanych w okresie minionych 20 lat. Nawiązano także do nowych inicjatyw związkowców i ich bieżących problemów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group