Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5128
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odpalili biało–czerwone race wolności

Wtorek, 11 listopada 2008, 19:00
Aktualizacja: 19:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odpalili biało–czerwone race wolności
Fot. TEJO
Kilkanaście osób w nietypowej formie zakończyło dziś wieczorem obchody 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie odśpiewano hymn. Były też wiersze o patriotycznym zabarwieniu przy świetle rac w barwach narodowych.

Był to finał niepodległościowych uroczystości zorganizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Konserwatystów oraz biuro poselskie Marzeny Machałek.

Zgromadzeni przed Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego zaintonowali hymn narodowy. Oliwer Kubicki, inicjator i organizator spotkań, które rozpoczęły się w minioną niedzielę w Galerii Czekoladowej wieczorem niepodległościowym, podziękował wszystkim za udział w cyklu wydarzeń. – W tym roku bardzo dużo się działo w związku z rocznicą 11 listopada. Mamy nadzieję, że w przyszłym, choć nie będzie to rocznica okrągła, obchody będą równie, a może nawet bardziej urozmaicone – powiedział O. Kubicki.

Natalia Spólnik recytowała wiersze o patriotycznej tematyce, a młodzi ludzie, organizatorzy spotkania, rozświetlili teren racami w barwach narodowych. Na koniec miniuroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem Wolność i Niepodległość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group