Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7216
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odkryj Tajemnice Mazura z Przystanią Twórczą

Poniedziałek, 8 października 2018, 6:51
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 7:10
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Odkryj Tajemnice Mazura z Przystanią Twórczą
Fot. Przystań Twórcza
Konkurs plastyczny, warsztaty muzyczne dla dużych i małych, wernisaż wystawy z poezją i mini–koncertem oraz finał projektu z pokazem tańca i koncertem – to część z atrakcji zaplanowanych na październik w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny (na część wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy).

Październik z Tajemnicą Mazura:

Konkurs plastyczny „Od mazurka do hymnu” w Przystani Twórczej

Od 03.09.2018 r. do 12 października 2018 r. (do godz. 15.00). Udział bezpłatny
Konkurs plastyczny „Od mazurka do hymnu” realizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów w wieku 6-14 lat oraz dla seniorów w wieku 50+. Tematyka prac plastycznych: uczestnik konkursu ma za zadanie przedstawić własną wizję mazurków szeroko rozumianych: jako tańce, pieśni, ciasta, czy też nazwa mieszkańca Mazur, aż do mazurka, jako Hymnu Polski. Forma plastyczna jest dowolna - można namalować farbami, narysować kredkami, wykleić, zrobić kolaż lub wymyśleć własny, niepowtarzalny sposób przekazania tematu na papierze w formacie nie mniejszym niż A3. Konkurs realizowany jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze z projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji będzie można uzyskać na stronie internetowej Przystani Twórczej: www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892.

Cykl warsztatów tanecznych „Od mazura do kujawiaka” w Przystani Twórczej

12, 19, 26.10.2018 r. godz. 13.00-14.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej)
Zapraszamy na cykl warsztatów tanecznych „Od mazura do kujawiaka” dla międzypokoleniowej grupy dzieci w wieku 6-14 i seniorów, podczas których będą uczyli się kroków do takich polskich tańców ludowych, jak mazury, kujawiaki, czy też polonezy. Grupa przygotuje pokaz na finał projektu Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu. Cykl warsztatów tanecznych „Od mazura do kujawiaka” realizowany jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze z projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892. (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej.

„Do Mazurka jeden krok” – warsztaty muzyczno-wokalne dla dzieci (6-14) w Przystani Twórczej

13.10.2018 r. od 11.00 do 13.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy od 17.09.2018 r.).
Szkoła Muzyczna YAMAHA poprowadzi wspaniałe warsztaty muzyczno-wokalne „Do Mazurka jeden krok” na temat historii mazurków, techniki wokalnej oraz ciekawostek związanych z Hymnem Polski. Zajęcia prowadzone będą w formie zabaw muzycznych. Spotkanie realizowane jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892. (Obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej od 17.09.18 r.)

„Do Mazurka jeden krok” – warsztaty muzyczno-wokalne dla seniorów (50+) – Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej

10.10.2018 r. od 16.00 – 18.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej od 17.09.2018 r.)
Szkoła Muzyczna YAMAHA poprowadzi wspaniałe warsztaty muzyczno-wokalne „Do Mazurka jeden krok” na temat historii mazurków, techniki wokalnej oraz ciekawostek związanych z Hymnem Polski. Spotkanie realizowane jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892. (Obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej od 17.09.18 r.)

Klub Seniora „Młodzi Duchem” – „Wspólnie raźniej” – przygotowania do wernisażu i finału projektu pn. Tajemnica Mazura w Przystani Twórczej

17.10.2018 r. godz. 16.00 – 18.00. Wstęp wolny.
Wspólne przygotowania do wernisażu i finału projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu. Tworzenie wystawy prac plastycznych oraz próby czytania poezji. Spotkanie realizowane jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji będzie można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892.

„Jeszcze jeden Mazur dzisiaj” - Wernisaż wystawy z koncertem młodych artystów - Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej

24.10.2018 r. godz. 17.00 – 19.00. Wstęp wolny.
Wernisaż wystawy prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Od mazura do kujawiaka”, czytanie fragmentów poezji przez członków Klubu Seniora oraz koncert młodych artystów, a wszystko w kontekście mazurków, rozumianych jako taniec, pieśni, wiersze, czy też utwory operowe. Spotkanie realizowane jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892.

„Odkryj Tajemnicę Mazura” – koncert, pokaz tańca i szczypta poezji w Przystani Twórczej

28.10.2018 r. godz. 16.00 – 18.00. Wstęp wolny. Sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury ul. Bankowa 28/30.

Finał projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, podczas którego dzieci i seniorzy zaprezentują tańce mazurki, kujawiaki i polonezy oraz fragmenty wierszy. Odbędzie się koncert młodych artystów, którzy poprowadzą słuchaczy przez świat mazurków. Senioralny zespół zaśpiewa utwory z czasów I wojny światowej. Widzowie obejrzą również film z projektu pn. Tajemnica Mazura. Spotkanie realizowane jest przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Gazeta i portal Jelonka.com, Telewizja Strimeo TV. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.przystantworcza.pl lub pod nr tel. 75 – 71-22-892.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group