Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7826
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddech szczura na placu Ratuszowym

Środa, 9 kwietnia 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oddech szczura na placu Ratuszowym
Pobliskie śmietniki to idealne żerowisko dla szczurów i gołębi.
Fot. TEJO
Chorego gryzonia, który wyszedł przy jednej z restauracji w centrum miasta, dobili dwaj jeleniogórzanie. Szczury to codzienność na uliczkach starówki – alarmują mieszkańcy.

- Zwierzę strasznie piszczało, a wszystko widziała sześcioletnia dziewczynka – napisała do nas Czytelniczka przesyłając zdjęcie szczura. Wcześniej gryzoń błąkał się po Rynku. Był z pewnością chory, bo nie uciekał przed ludźmi. Kiedy zwierzę chciało się schować w drzwiach jednej z kamienic, gdzie są restauracje, dwóch jeleniogórzan rzuciło się na gryzonia.- Jeden przygniótł go reklamą lokalu, a drugi kopał w tę reklamę – opowiada świadek zdarzenia.

Ten niemiły incydent wydarzył się w reprezentacyjnym punkcie miasta. Ale już wcześniej mieliśmy sygnały o tym, że na staromiejskich uliczkach przemykają szczury, a ich gniazda w piwnicach to normalka. – Wychodzą rano do śmietników na tyłach placu Ratuszowego od strony ulicy Konopnickiej – mówi pani Danuta, która mieszka w pobliżu.

Szczury konkurują o odpadki z gołębiami, dokarmianymi przez ludzi. Akcje odszczurzania niewiele dają, bo trutki nie są skuteczne, a szczur wyczuwa truciznę. Z kłopotem nie radzą sobie także dzikie koty, które też uważane są przez mieszkańców za plagę i przeganiane. Szczurzy kłopot wydaje się nie mieć skutecznego rozwiązania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group