Środa, 24 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Oddali hołd Pierwszej Parze

Audio

Czytaj na głos

Autor: Karolina 1 min czytania

Burmistrz, miejscowi radni, pracownicy magistratu i jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Szklarskiej Poręby przez kilka godzin byli obecni pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. W imieniu całej społeczności miasta złożyli hołd i wieńce Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, Jego małżonce Marii oraz pozostałym Ofiarom t

reklamy
reklamy

W autobusie, który wyjechał do stolicy w środę 14 kwietnia, cały czas panowała poważna atmosfera. Podróżni, pełni skupienia i zadumy modlili się za dusze wszystkich 96 Ofiar sobotniej katastrofy. Modlitwa, której przewodniczył ks. Maksymilian, towarzyszyła im nie tylko w czasie podróży, ale także podczas kilkugodzinnego wyczekiwania w kolejce do Pałacu Prezydenckiego. Po dotarciu na miejsce delegacja złożyła okolicznościowy wieniec i zapaliła znicze na pałacowym dziedzińcu. Do Sali Kolumnowej, gdzie jeszcze dziś do godz. 17 wystawione są trumny z ciałami Pierwszej Pary, nie można niczego wnosić.

W imieniu wszystkich mieszkańców Szklarskiej Poręby burmistrz Arkadiusz Wichniak dokonał wpisu w Księdze Kondolencyjnej. Delegaci na krótką chwilę mogli zatrzymać się przed trumnami Ś.P. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz współpracowników Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Szacuje się, że w czasie jednej godziny Salę Kolumnową odwiedza blisko tysiąc osób. Wszystkich pozostałych tragicznie zmarłych członkowie delegacji uczcili modlitwą, a następnie przed gmachem Sejmu RP złożyli przywieziony ze sobą wieniec. Potem czekała ich wielogodzinna droga powrotna do domu, gdzie dotarli szczęśliwie.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka