Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6598
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odbudują fontannę do końca wakacji

Wtorek, 10 maja 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Odbudują fontannę do końca wakacji
Fot. TEJO
Dwie nowe niecki, elementy małej architektury, nowe nasadzenia i podświetlenie – to elementy, jakie do końca sierpnia br. pojawią się w miejscu zrujnowanej fontanny przy zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Wolności w Jeleniej Górze.

Urząd miasta ogłosił przetarg roboty budowlane, w tym przebudowę i zagospodarowanie terenu wokół wspomnianej fontanny. Stało się tak po zatwierdzeniu przez radnych przesunięcia 700 tysięcy złotych przeznaczonych pierwotnie na potrzeby Miejskiego Zakładu Komunikacji, na odbudowę wodotrysku i zagospodarowanie terenu.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać oferty do 23 maja. W ramach prac wybudowane będą dwie niecki żelbetonowe pokryte kostką betonową z 21 dyszami w każdej z niecek. Tryskająca woda ma być podświetlona. Rozbudowana zostanie skarpa w północno-wschodnim rejonie działki oraz istniejące murki z granitu, które dodatkowo zostaną zmodernizowane.

Przebudowane zostaną też istniejące, podziemne urządzenia do uzdatniania wody oraz instalacja elektryczna. Całość zostanie otoczona nowymi nasadzeniami i oświetlona trzema parkowymi lampami. Fontanny będą przedzielone chodnikiem o nawierzchni z kostki granitowej poprzeplatanej kwietnikami oraz utwardzonymi trawnikami.

O tym, kto zmieni oblicze fontanny, zadecyduje jedyne kryterium przetargowe: cena usługi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group