Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6424
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od zera do setki – niemieccy tancerze w Jeleniej Górze

Wtorek, 17 maja 2011, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2011, 7:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Od zera do setki – niemieccy tancerze w Jeleniej Górze
Fot. .....
W nadchodzącą niedzielę, 22 maja, na scenie studyjnej Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze wystąpi gościnie Teatr Tańca z Goerlitz. Około dwugodzinny spektakl składał się będzie z pięciu części.

Występ jest możliwy dzięki projektowi współpracy między teatrem naszych zachodnich sąsiadów a Zdrojowym Teatrem Animacji w ramach programu „Wanderlust”. Działania pod hasłem „Poszukiwanie legendarnych śladów” koncentrują się głównie wokół legend śląskich, zaś areną działań są: Goerlitz, Zgorzelec oraz Jelenia Góra.

W niedzielnym spektaklu, który zaczyna się o godzinie 19 w Teatrze im. Norwida (scena studyjna), zobaczyć będzie można widowisko taneczne pod ogólnym tytułem „Od zera do setki – tancerze dla tancerzy IV”. Na całość złoży się pięć części (układów choreograficzno-muzycznych): Con Moto, Irreversible-Nieodwracalne-Unumkehrbar, Das Gedaechtnis meiner Oma, Candlelight. Po przerwie – Martwa Natura, wg opowiadania Dostojewskiego z muzyką, między innymi, Piazzoli i Mahlera.

Jak mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, to dopiero pierwszy akcent współpracy między ZTA i Teatru Tańca z Goerlitz. Zaplanowana jest wymiana artystyczna między zespołami oraz cykl warsztatów zarówno w Niemczech jak i w Polsce (Wojanów). Finalnym produktem ma być wspólna produkcja. Artyści będą się skupiali głównie na animacji marionetkami, które – jak się przyjęło mówić – w dobrych rękach są najdoskonalszymi „tancerkami”. Jednym z widowisk, które ma powstać w ramach kooperacji, będzie marionetkowe „Jezioro łabędzie”. Dodajmy, że w zespole z Niemiec tańczy tylko czterech Niemców: pozostali artyści to dwoje Brazylijczyków, Czech, Polak, Amerykanin i Argentyńczyk.

Bilety na niedzielne przedstawienie dostępne są w Zdrojowym Teatrze Animacji (Park Zdrojowy) oraz na godzinę przed spektaklem w Teatrze im. Norwida. Wejściówki można także rezerwować. Ceny: 20 złotych (normalny), 15 – ulgowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group