Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7471
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od leniucha do dostojnika. Japońska transformacja

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 15:49
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2011, 8:02
Autor: Zdrojowy Teatr Animacji
JELENIA GÓRA: Od leniucha do dostojnika. Japońska transformacja
Fot. Zdrojowy Teatr Animacji
Barwne kostiumy (głównie kimona) dodadzą kolorytu spektaklowi, do którego przygotowania trwają w Zdrojowym Teatrze Animacji. Dziś uczestnicy warsztatów „Śnieżka jak Fudżijama” mieli pierwsze przymiarki.

Czas młodym adeptom sceny wypełniają niezwykle żmudne próby do premiery. Same instruktorki, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji, Lidia Lisowicz i Dorota Fluder, nie ukrywają, że zadanie jest bardzo trudne. Animacja lalek bunraku „idzie” jednak coraz bardziej płynnie.

Dziś „na brudno” dobrnięto do finału widowiska, którego treść to opowieść o Mangusie Taro, gnuśnym Japończyku, marzycielu i poecie, który – za sprawą pomyślnego biegu zdarzeń – dostaje się na dwór możnego pana i przeżywa transformację, dzięki której zostaje mianowany przez Syna Niebios (Cesarza) gubernatorem dwóch prowincji.

Przed uczestnikami warsztatów jednak jeszcze mnóstwo pracy, a do premiery czasu coraz mniej. Trzeba „wyczyścić” przebieg widowiska i uzupełnić je o elementy planu żywego, czyli tańce i piosenki, które będą wykonane w języku japońskim. O tę część sztuki dba Zofia Nauka, studentka japonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas warsztatów udaje się także wygospodarować czas na kreatywność młodzieży. Dziś adepci sceny prezentowali opracowane przez samych siebie scenki teatralne parodiujące różne sytuacje w rzeczywistości. Były również przymiarki kostiumów: barwnych kimon i prostego odzienia wieśniaków. W kolorowe stroje zostały także „ubrane” lalki występujące w widowisku.

Premierę widowiska zapowiedziano na nadchodzącą niedzielę, 28 sierpnia, w Teatrze Zdrojowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group