Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6532
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od kwietnia będzie żłobek w Cieplicach

Piątek, 20 lutego 2015, 7:51
Aktualizacja: Sobota, 21 lutego 2015, 7:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Od kwietnia będzie żłobek w Cieplicach
Fot. Archiwum Jelonki.com/Mea
W obiekcie po starym szpitalu w Cieplicach powstaje nowy żłobek, który od 15 kwietnia br. zaopiekuje się 45. maluszkami do trzeciego roku życia. Obecnie trwa dostosowywanie obiektu do wymogów związanych z tego typu działalnością. Rusza też nabór.

Żłobek będzie nosił nazwę „Radosne Tuptusie” i taki ma mieć charakter. – Chcę, żeby było to miejsce pełne radości, śmiechu i dobrej zabawy – zapowiada Katarzyna Wolwowicz, która postanowiła otworzyć żłobek, bo jako mama rocznego dziecka, nie mogła znaleźć dla niego miejsca w istniejących placówkach. – W Jeleniej Górze jest tylko jeden żłobek i dwa oddziały żłobkowe w prywatnych przedszkolach, ale o miejsce dla dziecka jest naprawdę trudno. Miałam więc do wyboru: szukać opiekunki dla syna, albo otworzyć żłobek i pomóc sobie oraz innym rodzicom, którzy są w podobnej sytuacji – dodaje pomysłodawczyni.

Naczelnik Wydziału Oświaty Paweł Domagała wyjaśnia natomiast, że w Jeleniej Górze jest jeden żłobek miejski (do którego uczęszcza 116 dzieci) oraz pięć tzw. żłobków przy przedszkolach: Król Maciuś (17 osób), Akademia Happy Kids (37 dzieci), Zaczarowany Parasol (12 miejsc), Bajkowa Przystań (20 miejsc) oraz Misie Urwisie (15 miejsc) – łącznie 217 miejsc.

Atutem żłobka „Radosne Tuptusie” ma być nie tylko fachowa opieka, ale i ciekawe zajęcia, w tym: terapia śmiechem, ekspresja ruchu (m.in. warsztaty swobodnego tańca), wprowadzanie języka angielskiego w formie bajek, zabawy na ogrodzonym i bezpiecznym placu zabaw oraz wiele innych. – Chcę rozbudzić w dzieciach miłość do aktywnego życia – zapowiada Katarzyna Wolwowicz. – W pierwszym etapie przygotujemy obiekt na przyjęcie 45. dzieci, ale jeśli będzie więcej chętnych, jesteśmy przygotowani na rozbudowę żłobka – dodaje K. Wolwowicz. Dla rodziców przygotowywany jest też wygodny parking.

Na razie można się kontaktować z placówką e-mailowo pisząc na adres: radosnetuptusie@interia.pl.

Obiekt po byłym szpitalu w Cieplicach jest obecnie remontowany i ma być gotowy do 31 marca br. Będzie tam nie tylko żłobek, ale również Dom Seniora.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group