Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7073
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Od jutra prewencyjne „Andrzejki”

Czwartek, 29 listopada 2018, 14:01
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 7:07
Autor: 112
Od 30 listopada do 1 grudnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami prewencji przeprowadzą w regionie jeleniogórskim działania pod kryptonimem „Andrzejki”.

Konieczność prowadzenia takich działań wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia w tych dniach ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotów z popularnych „andrzejek”.

Policyjne działania mają na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez użytkowników dróg.

- W związku z tym wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą liczyć się z kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe. Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących, na tzw. „dwóch gazach” – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci zapowiadają surowe kary, dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group