Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5350
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od Bacha do Beethovena pod batutą Piotra Pławnera

Niedziela, 17 stycznia 2016, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Manu
Jelenia Góra: Od Bacha do Beethovena pod batutą Piotra Pławnera
Fot. Archiwum Organizatora
W piątek (22.01) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert “Od Bacha do Beethovena” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją należącego do najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji Piotra Pławnera, który jednocześnie wystąpi w roli solisty. Cena biletu: 30 zł.

W programie koncertu: Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni, Johann Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll, Joseph Haydn – Koncert skrzypcowy G-dur oraz Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92.

Piotr Pławner (rocznik 1974) naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Na estradzie debiutował w dziewiątym roku życia. Studia ukończył z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Łodzi. Po otrzymaniu stypendium Fundacji im. Henryka Szerynga w Monte Carlo studiował w Bernie (Szwajcaria), gdzie w roku 1995 został wyróżniony nagrodą specjalną “Tschumi-Preis” za najlepszy dyplom solistyczny. Artysta jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań w kraju i zagranicą. Najważniejsze to: X Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1991), Międzynarodowy Konkurs w Bayreuth (1991), Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Szerynga w Monte Carlo (1994) oraz Międzynarodowy Konkurs ARD w Monachium (1995). Był stypendystą m.in. Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Fundacji im. Henryka Szerynga. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach europejskich, krajach arabskich, Azji oraz obu Amerykach, z takimi zespołami jak orkiestry: Bayerischen Rundfunk i Süddeutschen Rundfunk, Berner Symhonieorchester, Sinfonia Helvetica, Radio Kamerorkest Hilversum, Deutschen Kammerorchester, Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo oraz Netherlands Kammerorchester. Brał udział w znanych festiwalach, jak Braunschweiger Kammermusikpodium, Internationale Bachakademie Stuttgart, Lesplanade Saint-Etienne, Rheingau Festival, Printemps des Arts de Monte-Carlo, Internationale Festspiele Passau, Danos Festival, Grazer Frühling, Schlosskonzerte Thun, Musikfestival Braunwald oraz Al Bustan Festival. Gra na skrzypcach Tommaso Balestrieri z 1769 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group