Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7129
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od antyku do wybryku na scenie „Norwida”

Czwartek, 10 lipca 2008, 11:45
Aktualizacja: Piątek, 11 lipca 2008, 16:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Od antyku do wybryku na scenie „Norwida”
Młodzi ludzie oswajają się z teatrem jarmarcznym. Więcej zdjęć – wkrótce.
Fot. TEJO
Czwarty dzień wakacji z teatrem upływa młodzieży na powtarzaniu już znanych elementów przygotowywanego przedstawienia. Ale jest także czasem zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

– Wciąż jeszcze szlifujemy teatr antyczny, bo musi to być perfekcyjnie dopracowane – mówi Koryna Opala-Wnuk, która pomaga Grażynie Tabor, reżyserce przedstawienia. Ale nie tylko ze scen antycznych będzie się ono składało.

– Mieliśmy taki roboczy tytuł „Od antyku do wybryku”, bo chcemy pokazać młodzieży różne techniki teatralne na przestrzeni dziejów – usłyszeliśmy. Będzie więc commedia dell’arte, teatr jarmarczny, barokowy przerost formy nad treścią, a także próbka polskiego teatru współczesnego z nawiązaniem do twórczości Tadeusza Kantora.

W czwartek młodzi ludzie, którzy w ramach projektu „Lato w teatrze” spędzają pracowicie czas na scenie jeleniogórskiego „Norwida”, zaczęli poznawać sztukę teatru jarmarcznego. Były zabawy z piłeczkami, próby żonglerki i inne sztuczki, które złożą się na przygotowywane sceny.

Dziewczęta i chłopcy nie mogą narzekać na nudę. Dzień rozpoczynają od dość męczącej, ale – jak mówi Grażyna Tabor – dobroczynnej rozgrzewki. Dzięki temu rozluźniają się i lepiej znoszą trudy późniejszych przygotowań. A zestaw ćwiczeń, który oferuje im reżyserka, jest imponujący. Dziś także uczestnicy warsztatów dostali koszulki z logo imprezy oraz pracowali nad plakatem reklamującym przedstawienie.

Ciąg dalszy warsztatów – jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group