Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5260
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ocal wspomnienia od zapomnienia

Piątek, 3 lipca 2009, 8:25
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ocal wspomnienia od zapomnienia
Fot. .....
Zdążyć przed kalendarzem – to hasło projektu Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, które zachęca mieszkańców z żyłką literacką do ocalenia od zapomnienia swoich wspomnień związanych z przełomowymi chwilami historii najnowszej.

– Zakładane przez nas cele projektu to udokumentowanie w formie pamiętnikarskiej i reportażowej faktów z biografii uczestników wojny, okupacji, Października, Grudnia, Sierpnia i transformacji ustrojowej przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego wieku – mówi Maria Suchecka ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej.

Organizacja pragnie także zaktywizować ludzi starszych. – Dzięki temu utrwalimy drukiem wspomnienia uczestników historycznych zdarzeń, uzyskamy udokumentowanie przełomowych chwil w biografii jednostek i historii państwa i narodu – dodaje M. Suchecka.

W pierwszym etapie odbyły się warsztaty literackie dla osób, które chciałyby wziąć udział w konkursie na wspomnienia. Były zorganizowane w czerwcu. Zajęcia poprowadzili znany publicysta Mariusz Urbanek oraz Ivo Łaborewicz, kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego.

Organizatorzy proszą o przysyłanie prac w trzech egzemplarzach papierowych plus kopia na CD (tylko wyjątkowo zwolnimy z wymogu rejestracji zapisu na nośniku elektronicznym) w terminie do 31 lipca (adresy – w stopce artykułu).

Maksymalna objętość10 stron maszynopisu. Rękopisy nie będą przyjmowane. Każda strona i płyta muszą być podpisane godłem, a w oddzielnej kopercie, zaklejonej i podpisanej godłem, prosimy podać dane adresowe. Nie zwracamy nadesłanych prac. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie książkowej, zbiorczo.

– Nie przewidujemy innych nagród oprócz zakwalifikowania do druku i wręczenia dyplomów wraz z 10 egz. książki zawierającej najciekawsze wspomnienia, a także specjalnie przygotowanego kalendarza poetyckiego na 2010 rok – zapowiada Maria Suchecka.

Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej
ul. Komedy Trzcińskiego 12
50-508 Jelenia Góra
z dopiskiem : Konkurs Zdążyć przed kalendarzem

2.Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej
ul. Sportowa 29
51-149 Wrocław
z dopiskiem : Konkurs Zdążyć przed kalendarzem

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group