Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7035
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obrazy naturą tętniące

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 18:56
Aktualizacja: 18:57
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Obrazy naturą tętniące
Fot. Agrafka
W miniony piątek w cieplickim Bio Barze Zielony Jesz odbył się wernisaż wystawy prac Moniki Barabasz „Pejzaż”.

- Przedmioty i miejsca, które przedstawiam w moich pracach uczą mnie i wzbogacają. Studiując je zagłębiam zagadnienia dotyczące formy, koloru, kompozycji i mogę zapewnić, że niewiele satysfakcji w duszy artysty da się porównać z tą, jaką odczuwa odkrywając kolejny problem twórczy, który umknął jego uwadze, i w którym znajduje źródło inspiracji dla swoich dalszych poczynań – powiedziała Monika Barabasz, autorka wystawy.

Dawniej artystkę absorbowała martwa natura i studium przedmiotu, dziś fascynuje ją zabytek wpisany w krajobraz i odkrywanie go na nowo i wiąż od nowa. Wystawa „PEJZAŻE” to ukazanie, że technika tuszu nie ma granic. Przyciąga uwagę swoją ascetycznością, niemal surowością. Tylko biel i czerń, czerń i biel i szczegół pracowicie utkany z tysięcy pociągnięć piórkiem.

Za pomocą kreski - długiej ,krótkiej, cienkiej, grubej autorka nadaje charakter pracy, to dzięki niej da się wyczuć klimat rysunku. Pejzaż, zwierzęta, architektura to tylko pretekst do zmierzenia się z medium jakim jest tusz. Przedstawienie za pomocą zakreskowanych powierzchni danego motywu to prawdziwa nauka cierpliwości.

- Dążę do tego, aby każdy potrafił się zachwycić nad " czymś" co mija w drodze do szkoły, pracy, na spacerze, każdego dnia nad czymś, co jest dziełem codzienności, aby dostrzec to dzieło. Mam nadzieję, że wystawa wywoła niejeden uśmiech na twarzy zwiedzających i osoby oglądające ją będą do niej wracać ,choćby we wspomnieniach – dodała.

Wystawę można oglądać w Bio Barze Zielony Jesz. Obrazy są na sprzedaż. Część dochodu zostanie przeznaczona na Fundację Eko Rozwoju EKOFER, która wspiera działania na rzecz Eko-rozwoju, ochrony środowiska naturalnego i edukacji ekologicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group