Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7106
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: „Obraz Roku” w Norweskiej Dolinie

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:05
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 14:35
Autor: AD
W Norweskiej Dolinie spotkali się miłośnicy sztuki i artyści malarze, którzy zgłosili swoje prace do udziału w czwartej już edycji konkursu „Obraz Roku”.

Przypomnijmy. Pomysł zrodził się w 2010 r w Klubie Orient Express, we wnętrzach starego Dworca PKP w Jeleniej Górze. W trakcie istnienia Klubu spotykali się tam zarówno profesjonalni artyści, muzycy, malarze, jak i twórcy amatorzy mieszkający i tworzący swoje prace w Karkonoszach . Na kanwie tych spotkań powstała tam niezwykła amatorska galeria ,,Karkonoski Salon Sztuki”. Jak to zwykle bywa, tam gdzie spotykają się artyści, budzą się anioły… Na starym Dworcu coraz częściej pojawiali się ludzie potrzebujący pomocy ,wraz z nimi młodzież i wolontariusze, którzy angażowali się w coraz liczniejsze akcje charytatywne. Wówczas organizatorka konkursu Alicja Dusińska korzystając z inspiracji artystów i współpracowników powołała do życia cykliczny konkurs o nazwie ,,Obraz Roku’’.

Ideą konkursu była promocja twórczości artystów amatorów, których łączyły miłość do Karkonoszy, pasja twórcza i wielkie serca gotowe pomagać . Podczas funkcjonowania ,,Orient Expressu’’ obyły się 3 edycje konkursu . Za każdym razem zwycięskie prace trafiały na aukcje charytatywne i sprawiały radość zarówno obdarowanym , jak i darczyńcom. Kiedy proza życia sprawiła że, ,,Orient Express’’ zniknął z mapy Jeleniej Góry, wydawało się, że konkurs umrze bezpowrotnie . Okazuje się jednak, że pasje bywają silniejsze, niż myślimy.

Miejsca dla tegorocznej edycji konkursu udzielili właściciele Norweskiej Doliny w Szklarskiej Porębie - bracia Marcin i Jacek Rogoża, którzy sami są promotorami sztuki i założycielami Fundacji Braci wspierającej artystów. Oni również są fundatorami nagród dla uczestników tegorocznego konkursu.

31 stycznia podczas wernisażu prac konkursowych komisja w składzie:
przewodniczący - Marek Liksztet, wybitny artysta grafik, dydaktyk i wykładowca wszelkich sztuk wizualnych, Janina Hogbarska – fotograf , znawca sztuki , kuratorka wystaw i wieloletnia dyrektorka galerii BWA w Jeleniej Górze, Bogumiła Twardowska Rogacewicz - absolwentka ASP we Wrocławiu, autorka licznych wystaw zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem, grafiką oraz scenografią teatralną oraz organizatorka konkursu Alicja Dusińska.

Komisja wybrała trzy prace, które zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu. To” Wiosenne buki’’ autorstwa Ireny Gołąb, „,Krzesło” Grażyny Idzik Panasiuk oraz „Kraków we mgle” Anny Górskiej. Jako czwarty - głosami organizatorów - zakwalifikował się do finału akryl Mirosławy Sobocińskiej ,,W biegu”.

Finał i Gala charytatywna odbędzie się 6 marca w Norweskiej Dolinie o godz. 19.00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group