• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 19:08
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 5038
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Obozy szkoleniowe dla biegaczy narciarskich

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 13 grudnia 2012, 19:40
Aktualizacja: 19:52
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W styczniu i lutym 2013 w Szklarskiej Porębie odbędą się otwarte obozy sportowe dla amatorów nart biegowych. Każdy, niezależnie od zaawansowania, może uczyć się od podstaw lub doskonalić posiadane już umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry, w tym Józefa Łuszczka – mistrza świata z Lahti.

Narciarstwo biegowe za sprawą sukcesów Justyny Kowalczyk i śnieżnych zim, jakie nawiedziły Polskę w ostatnich latach, przeżywa rozkwit. Śmiało można już powiedzieć, że ta dyscyplina staje się modna. W Polsce rośnie też grupa osób, dla których narty biegowe stały się ulubioną zimową sportową aktywnością. Narciarze biegowi coraz chętniej startują w amatorskich zawodach, które w każdy weekend odbywają się w Jakuszycach.

Biegówki to sport, w którym liczy się nie tylko kondycja i siła, ale też technika biegu. Kto nie ma za sobą przeszłości zawodniczej, jak większość amatorów tego sportu, może mieć problemy z opanowaniem poprawnej techniki. Dla tych wszystkich, którzy chcą technicznie biegać na nartach i zyskać wiedzę pozwalającą na dalsze, samodzielne doskonalenie umiejętności, organizowane są tygodnie treningowe nabiegowkach.pl - otwarte obozy sportowe dla amatorów narciarstwa biegowego. W kadrze szkoleniowej wszystkich obozów znajdą się wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, czynni zawodnicy z tytułami mistrzów Polski w ostatnich latach.

- Na miejsce obozów wybraliśmy Szklarską Porębę i narciarskie trasy biegowe w Górach Izerskich. To ważne, aby szkolący się mieli dobre warunki zakwaterowania, a także doskonale przygotowane trasy, a takie właśnie są w Jakuszycach. Co więcej Szklarska Poręba to zimowy kurort, w którym uczestnicy obozów i ich osoby towarzyszące nie będą się nudzić także po zajęciach – mówi Michał Rolski, redaktor naczelny portalu nabiegowkach.pl, który organizuje obozy.

Zaplanowano pięć turnusów od 27 stycznia do 2 marca 2013, różniących się programem i standardem zakwaterowania. Na dwóch pierwszych obozach akcent w zajęciach zostanie położony na doskonalenie narciarskiej techniki klasycznej. Kolejny turnus zostanie poświęcony doskonaleniu narciarskiej techniki łyżwowej i skierowany do narciarzy, którzy już mają doświadczenie w bieganiu na nartach. Podczas ostatnich dwóch turnusów oprócz zajęć z techniki klasycznej, uczestnicy będą uczyć się podstaw biegania techniką łyżwową. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy narciarskich te obozy będą bezpośrednim przygotowaniem do startu w Biegu Piastów, który odbędzie się 2 i 3 marca 2013 w Jakuszycach.

Podczas wszystkich obozów uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wedle zaawansowania, dzięki czemu zarówno początkujący, jak też zaawansowani będą trenować w grupie osób o podobnych umiejętnościach.

Na turnusach poświęconych bieganiu techniką klasyczną gościem i jednym ze szkoleniowców będzie Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który zdobył tytuł mistrza świata w narciarstwie biegowym. - Kocham biegi narciarskie i zależy mi na rozwoju tej dyscypliny w Polsce, dlatego chętnie przyjadę do Szklarskiej Poręby, aby pomóc amatorom w pracy nad poprawą techniki - deklaruje Józef Łuszczek, obok Justyny Kowalczyk najbardziej utytułowany polski zawodnik w narciarstwie biegowym, złoty medalista z Lahti. Amatorzy biegówek w Polsce mają niezwykłe szczęście, gdyż mało kto na świecie może pobierać nauki od samego mistrza dyscypliny.

Więcej o programie obozów, zajęciach i wykładach popołudniowych, a także opłatach za uczestnictwo, można przeczytać na stronie portalu nabiegowkach.pl pod adresem: http://nabiegowkach.pl/obozy-zima-2013-informacje-o-zapisach.html

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
177
Tak
68%
Nie
28%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group