• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 23:28
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 7824
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Obozy szkoleniowe dla biegaczy narciarskich

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 13 grudnia 2012, 19:40
Aktualizacja: 19:52
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W styczniu i lutym 2013 w Szklarskiej Porębie odbędą się otwarte obozy sportowe dla amatorów nart biegowych. Każdy, niezależnie od zaawansowania, może uczyć się od podstaw lub doskonalić posiadane już umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry, w tym Józefa Łuszczka – mistrza świata z Lahti.

Narciarstwo biegowe za sprawą sukcesów Justyny Kowalczyk i śnieżnych zim, jakie nawiedziły Polskę w ostatnich latach, przeżywa rozkwit. Śmiało można już powiedzieć, że ta dyscyplina staje się modna. W Polsce rośnie też grupa osób, dla których narty biegowe stały się ulubioną zimową sportową aktywnością. Narciarze biegowi coraz chętniej startują w amatorskich zawodach, które w każdy weekend odbywają się w Jakuszycach.

Biegówki to sport, w którym liczy się nie tylko kondycja i siła, ale też technika biegu. Kto nie ma za sobą przeszłości zawodniczej, jak większość amatorów tego sportu, może mieć problemy z opanowaniem poprawnej techniki. Dla tych wszystkich, którzy chcą technicznie biegać na nartach i zyskać wiedzę pozwalającą na dalsze, samodzielne doskonalenie umiejętności, organizowane są tygodnie treningowe nabiegowkach.pl - otwarte obozy sportowe dla amatorów narciarstwa biegowego. W kadrze szkoleniowej wszystkich obozów znajdą się wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, czynni zawodnicy z tytułami mistrzów Polski w ostatnich latach.

- Na miejsce obozów wybraliśmy Szklarską Porębę i narciarskie trasy biegowe w Górach Izerskich. To ważne, aby szkolący się mieli dobre warunki zakwaterowania, a także doskonale przygotowane trasy, a takie właśnie są w Jakuszycach. Co więcej Szklarska Poręba to zimowy kurort, w którym uczestnicy obozów i ich osoby towarzyszące nie będą się nudzić także po zajęciach – mówi Michał Rolski, redaktor naczelny portalu nabiegowkach.pl, który organizuje obozy.

Zaplanowano pięć turnusów od 27 stycznia do 2 marca 2013, różniących się programem i standardem zakwaterowania. Na dwóch pierwszych obozach akcent w zajęciach zostanie położony na doskonalenie narciarskiej techniki klasycznej. Kolejny turnus zostanie poświęcony doskonaleniu narciarskiej techniki łyżwowej i skierowany do narciarzy, którzy już mają doświadczenie w bieganiu na nartach. Podczas ostatnich dwóch turnusów oprócz zajęć z techniki klasycznej, uczestnicy będą uczyć się podstaw biegania techniką łyżwową. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy narciarskich te obozy będą bezpośrednim przygotowaniem do startu w Biegu Piastów, który odbędzie się 2 i 3 marca 2013 w Jakuszycach.

Podczas wszystkich obozów uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wedle zaawansowania, dzięki czemu zarówno początkujący, jak też zaawansowani będą trenować w grupie osób o podobnych umiejętnościach.

Na turnusach poświęconych bieganiu techniką klasyczną gościem i jednym ze szkoleniowców będzie Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który zdobył tytuł mistrza świata w narciarstwie biegowym. - Kocham biegi narciarskie i zależy mi na rozwoju tej dyscypliny w Polsce, dlatego chętnie przyjadę do Szklarskiej Poręby, aby pomóc amatorom w pracy nad poprawą techniki - deklaruje Józef Łuszczek, obok Justyny Kowalczyk najbardziej utytułowany polski zawodnik w narciarstwie biegowym, złoty medalista z Lahti. Amatorzy biegówek w Polsce mają niezwykłe szczęście, gdyż mało kto na świecie może pobierać nauki od samego mistrza dyscypliny.

Więcej o programie obozów, zajęciach i wykładach popołudniowych, a także opłatach za uczestnictwo, można przeczytać na stronie portalu nabiegowkach.pl pod adresem: http://nabiegowkach.pl/obozy-zima-2013-informacje-o-zapisach.html

(UM Szklarska Poręba)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
916
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group