Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5990
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obietnice prezydenta sobie, a życie sobie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 lutego 2014, 7:04
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2014, 7:45
Autor: Mea
Fot. Mea
– Mieszkam sama w mieszkaniu komunalnym, które ma 67 mkw. Prezydent Jeleniej Góry obiecywał, że osoby starsze i samotne będą mogły zamieniać mieszkania na mniejsze. Tymczasem dostałam decyzję odmowną bez logicznego wyjaśnienia – żali się 83–letnia pani Zofia, mieszkanka ul. Tetmajera w Sobieszowie.
– Mamy obecnie zbyt mało mieszkań na zamiany – wyjaśnia Zofia Janocha, naczelniczka Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Decyzję o podwyżce czynszu za mieszkania komunalne władze miasta uzasadniały m.in. tym, że chcą zachęcić osoby starsze i samotne, które mieszkają w dużych lokalach, do zamiany na mniejsze, by tym samym mieszkania te mogły przejmować rodziny, zamieszkujące np. obecnie kawalerki.

- Pierwszy wniosek o zamianę mieszkania na mniejsze złożyłam już po śmierci męża kilkanaście lat temu. Wtedy nie udało się. Ucieszyłam się więc z obietnicy prezydenta, że będę mogła zamienić lokal na mniejszy, bo dostałam bardzo dużą podwyżkę czynszu – z ok. 200 zł na 500 zł. Przy emeryturze w wysokości 1200 zł taki czynsz jest dla mnie nie do udźwignięcia. Sądziłam więc, że jak , że złożę wniosek o zamianę, to dostanę jakąś kawalerkę z aneksem kuchennym i łazienką z wc. Otrzymałam pismo odmowne bez logicznego wyjaśnienia. Przywołany był jedynie jakiś przepis, z którego nie wynikała przyczyna odmowy – opowiada pani Zofia.

83-letnia kobieta, po trzech zawałach, mieszka już 50 lat w fatalnych warunkach. – Łazienki nie ma , toaleta bez wody jest przy wejściu do budynku. W mieszkaniu jest wilgoć i rośnie grzyb. Do kuchni trzeba przejść przez wspólny korytarz, w którym nie ma światła. Ogrzewać mieszkanie muszę węglem, który ledwo noszę. Mam dwa duże pokoje, ale z jednego nie korzystam - żali się mieszkanka.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej, mimo że nowe przepisy o zamianach mieszkań miały zachęcić lokatorów do rezygnacji ze zbyt dużych i drogich lokali, to okazuje się, że miasto nie dysponuje wystarczającą liczbą mieszkań na zamianę.

- Mamy zbyt wiele osób oczekujących na zamianę mieszkań z urzędu. W pierwszej kolejności musimy zapewnić lokale osobom z budynków do wykwaterowania. Część z lokatorów złożyło wnioski jeszcze w 2011 r. i to oni również mają pierwszeństwo. Po prostu mamy bardzo niski poziom odzysku lokali. Dlatego mieszkanka lokalu przy ul. Tetmajera otrzymała decyzję odmowną, ale z informacją, że może się odwołać. Obecnie, po wprowadzeniu możliwości wykupu mieszkań komunalnych za 1 proc. część osób wycofuje wnioski o zamianę. Dlatego też warto składać odwołania, bo mogą zwolnić się miejsce na wykazie. Ponadto w tym roku miasto nabędzie budynek socjalny przy ul. Wyczółkowskiego, do którego będą przenoszeni mieszkańcy lokali socjalnych. Dzięki temu wiele mieszkań zwolni się i będziemy je mogli zagospodarować na lokale komunalne – wyjaśnia Zofia Janocha.

Na lokal z wykazu oczekuje się ok. 6 lat. Jednak są sytuacje, w których komisja przyspiesza te zamiany np. stan zdrowia lokatora z dokumentacją lekarską, wiek, wysokość opłat i wielkość mieszkań. - Po 21 lutego, bo do tego terminu można składać odwołania, okaże się ile osób możemy przyjąć na wykaz. Komisja analizuje wnioski, by ustalić, które z zamian są pilne, a które mogą jeszcze poczekać. Prowadzone są również kontrole stanu technicznego lokalu – mówi naczelniczka.

W protokole z mieszkania pani Zofii jest bardzo mało informacji, które nie oddają stanu faktycznego lokalu np. jest zapisane, że w korytarzu znajduje się tzw. wc suche, czyli bez wody, jednak nikt nie zaznaczył, że nie ma w nim ogrzewania.

Pani Zofia złożyła również wniosek o obniżkę czynszu za lokal, jednak nie otrzymała jeszcze odpowiedzi, a wysoki czynsz musiała już zapłacić. – Po otrzymaniu decyzji o obniżce o 30 proc., która przysługuje tej pani, nadpłata będzie rozliczona w kolejnych rachunkach – wyjaśnia naczelniczka.

- Ponieważ decyzja prezydenta w związku z podwyżką opłat za lokale komunalne jest taka, by osobom starszym posiadającym duże mieszkania zamieniać na mniejsze, postaramy się zaproponować mieszkance ul. Tetmajera mniejszy lokal – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~michałł 3-02-2014 7:49
to jest system w Polsce zorganizowany przez rządzacych do odbierania mieszkan i wszelkiej własności ,kto to wymyślał i po co podwyszka czynszu a wiedzą dobrze zę ludzi nie stać na to ,tak obcy niszczą Polaków
~tejoo 3-02-2014 7:51
Ta pani nie jest rodzina żadnego z urzędników więc nie ma co liczyć na pozytywne załatwienie sprawy.
~soc-lib 3-02-2014 7:55
PO prostu nieudacznicy z ratusza czekaja że problem sam się rozwiąże. I znów nas okradziono , z OFE zniknęło 1/2 wkładu.
~soc-lib 3-02-2014 8:02
Jak by miała własne mieszkanie to siostrzyczki z Caritasu na pewno by Ją przejęły,wraz z mieszkaniem.
~gość poniedziałkowy 3-02-2014 8:04
I teraz się zacznie!!! Trzeba pokrzyczeć, pójść do Jelonki i sprawę da się załatwić!! To jak w końcu Pani Naczelnik. Są mieszkania na zamianę czy ich nie ma!. Pani Zosia ma ciągle tyle samo lat. Przecież dostała decyzję (tu się chyba decyzji nie wydaje) odmowną mimo że jest osobą starszą. Chyba macie tam jakieś zasady, czy zasadą jest: kto głośniej krzyczy ten ma więcej. A może sprawdzić Panie Prezydencie kogo wydział już obsłużył wedle uznania pozytywnie???
~/-/ 3-02-2014 8:09
Za co płacić 500,- zł miesięcznie wspólny korytarz, ubikacja sucha, to jak za króla ćwieczka, wilgoć, grzyb bez łazienki. Ludzie czy my żyjemy w trzecim świecie? I za to opłacać 500 zł. To rozbój w biały dzień. Gdyby to było normalne mieszkanie to ZGM dawno znalazłby kogoś na zamianę, lecz to jest byle co to będzie kobiecina mieszkać do końca życia, tylko będą naliczać podwyżki czynszu.
~jeleniogorza 3-02-2014 8:28
A co Panie PREZYDENCIE z obiecaną obniżką za czynsz, którą Pan obiecał w ubiegłym roku!! Czyżby nie miał pan czasu na wydanie Uchwały? Na co Pan czeka? Całe szczęście że wybory tuz, tuż - mieszkańcy obudźcie się i przejrzyjcie na oczy!!
~Ja 3-02-2014 8:29
To głupie tłumaczenie prezydenta miało tylko uzasadnić podwyżkę czynszu. Banda ... nic więcej. Powinniśmy zrobić taką rewolucje jak na Ukrainie.
~Ja 3-02-2014 8:38
To głupie tłumaczenie prezydenta miało tylko uzasadnić podwyżkę czynszu. Banda ... nic więcej. Powinniśmy zrobić taką rewolucje jak na Ukrainie.
~Gość 3-02-2014 8:43
Czy ktos jeszcze wierzy temu Zawile ,POrazka
~9 3-02-2014 8:50
W tekście jest że ci co złożyli wniosek w 2011 r. mają pierwszeństwo do zamiany przecież ta Pani z ul. Tetmajera złożyła wniosek kilkanascie lat temu,jeśli Urząd pisze że na szybszą zamianę mają między innymi osoby starsze to ta Pani 83 letnia to "NASTOLATKA"
~Taxi driver 3-02-2014 9:08
Dlaczego pracowników UM można spotykać na mieście w godzinach pracy? Albo dlaczego te same twarze co pół godziny wystają na papieroska po 10min (10x16=160min) ilu petentów w ten czas mogli by obsłużyć ?
~ona 3-02-2014 9:11
szok za rudere taka kase
~antyComplex 3-02-2014 9:14
W wyborach na prezydenta zagłosuje na każdego kto obieca że zrobi porządek z tymi nieudolnymi, aroganckimi urzędasami. Snują się po korytarzach jak po modowym wybiegu, a nie potrafią najbardziej błachej sprawy załatwić.
~ 3-02-2014 9:27
http://socjolog61.neon24.pl/post/105615,berkut-jest-w-polsce-narodzie-obudz-sie
~x 3-02-2014 9:29
Sam wiek Pani Teresy winien skłonić urzędnika do rozpoznania sytuacji i dopytania bowiem Pani Teresa poważnie potraktowała deklarację urzędnika wysokiej rangi dot. osób starszych więc mogła uznać, iż podane informacje korelują z zapowiedzią, a to wystarczy. Ważmy zatem słowa i/lub uściślajmy informację urzędnicy.
~Annnia 3-02-2014 9:37
Polecam DZIENNIKARZOM Jelonki o zainteresowanie się przy okazji powyższego artykułu, tym co dzieje się w ZGL-u, ludzie złoci, 500zł za mieszkanie bez łazienki i wc, zawilgocone i śmierdzące - to się nadaje do jakiegoś programu o państwie w państwie. Jak czytam, że taki czynsz ma płacić starsza, samotna osoba mająca 1200zł emerytury to mam wrażenie że władze miasta zaczynają przeprowadzać jakąś naturalna selekcję, bo po opłaceniu rachunków i drakońskiego czynszu, na życie kobiecinie już nie zostanie a na dorobienie do emerytury w wieku 83 lat raczej nie ma szans (chyba, że miasto ma jakieś wolne etaty dla praseniorów)
~Gość 3-02-2014 9:38
Pan ZAWIŁA już w Dziwiszowie od dwóch lat buduje chodnik , on nastawiony jest tylko na obiecanki-cacanki a głupiemu radość , o kręgielni na ul. Ogińskiego nawet nie wspominam . Kiedyś mawiało się " TEN TYP TAK MA "
~dsds 3-02-2014 9:45
Porażka to ten cały piękny kraj! nara
~gość22 3-02-2014 10:20
im tylko na kasie zależy. wykup mieszkań czekamy już kilka lat na decyzje a to nie było zagospodarowania przestrzennego a to co jeszcze źle a za mieszkanie z wc na korytarzu niecałe 56 m płacić ponad n450 zł to skandal
~ 3-02-2014 10:29
Mieszkam sam w kawalerce (22m-kw) i teraz mam do płacenia 450zł./mc łazienkę, toaletę i całą hydraulikę musiałem robić sam, jak i remont komina na moim piętrze, który należy do prywatnych właścicieli mieszkających niżej, inaczej bym się zaczadził, bo w szpary można było wsadzić palce. Okna się wygięły tak, że aż firanki falują przy lekkim wietrze, bo nie idzie tego uszczelnić, jak przykleję uszczelki, to szyby pękają gdy zamykam okna. Kiedy weźmiemy przykład z Ukraińców?
~Meg 3-02-2014 10:33
sama poszukuję mieszkania do zamiany na większe, ale nie zgodziłabym sie na takie bez lazienki, Wc zagrzybione, matko przeciez to powinno byc socjalne a nie komunalne. Niektóre socjalki są luksusem, maja 2 -3 pokoje łazienkę, ubikację i na dodatek ogrzewanie. Jak to jest i kto to wymysla. Druga sprawa jak mozna pisać ze mało jest mieszkań komunalnych z odzysku, wystarczy wejsć na stronę urzędu i zobaczyć ile mieszkań jest sprzedawanych, Prezydent jest nastawiony na kasę, kasę kasę, ale to chyba nie taka polityka powinna byc prowadzona w naszym miescie, a moze jakaś kontrola
~niech was... 3-02-2014 10:35
To jest grabież, 500zł za ruinę, prawie połowę emerytury tej kobiety. Nieludzki kraj, nieludzki samorząd.
~szyszkojad 3-02-2014 10:39
Kolejny kamyczek do ogródka......taka sama sytuacja w budynku do wyburzenia na ul.Kilińskiego...w okropnych warunkach grzyb, pleśń i opuszczone pustostany po byłych mieszkańcach i na pięterku zostawiona sama sobie 80 letnia samotna kobieta. Budynek przeznaczony do wyburzenia syf straszny, grzyb na murach jak wata, strach tam zaglądać bo wydaje się że zaraz się zawali a ZGL pobiera prawie 500 zł czynszu i rozkłada ręce ...już chyba tylko TVN i nagłośnienie tej sprawy coś pomoże
~zniesmaczony 3-02-2014 10:50
Za pieniądze wydane na fontanne i baseny można było wybudować ładnych parę mieszkań ....ale po co, ludzie powymierają i problem zniknie. Wielka znieczulica i brak profesjonalizmu to choroba naszych urzędników zwłaszcza tych starych wyjadaczy co to już po 30 lat siedzą na tych samych stołkach. Czas na wymianę kadry w wielu urzędach a jest z czego wybierać bo młodych mgr. nie brakuje !!!!!!!!!!
~Mariusz.J 3-02-2014 10:55
Napomne tylko ze miescowym wydziałem lolalowym przygląda sie pewne biuro które nie podlega pod innych urzedasow a rozwiązanie będzie wkrótce , napewno kilka stołków sie wywróci
~adaś 3-02-2014 11:09
Miasto powinno kupować mieszkania na wolnym rynku, ceny obecnie konkurencyjne więc zamiast na premie, paczki, bonusy, trzynastki, wczasy pod gruszą i inne bzdety zróbcie coś dla ludzi............
~PARODIA 3-02-2014 11:28
LUDZIE WYJDŹMY NA ULICE NIE POZWÓLMY SOBĄ POMIATAĆ ,GNOJĄ NAS NA KAŻDYM KROKU A MY NIC ,ZA KOMUNY JAK BY TAK BYŁO TO BYŚMY JĄ ROZNIEŚLI -CO Z POLAKAMI SIĘ DZIEJE ,UKRAINA POTRAFI A MY -CO ZA POs...y NARÓD LUDZIE -OBUDZICIE SIĘ !!!
~Anonim2 3-02-2014 11:47
Najtrafniejszy wpis to z 03-02-2014 07:51 | ~tejoo | - wyjaśnia najbardziej dobitnie "działania" Administracji...
~ 3-02-2014 11:51
Do PARODIA. Większość narodu Polskiego ma wyżarty mózg, przez alkohol, piko, czechy i inne śmiechy.
~ 3-02-2014 12:05
Mam jeszcze takie pytanie: Co dzieje się z wodą która stoi w rurze przez wiele lat? I co jeżeli ta rura przyłączona jest do czynnego pionu z którego korzystam jako ostatni i jedyny za tym przyłączem? Stojąca woda gnije, rozmnażają się w niej różne bakterie przenikając do czynnego pionu z którego ja korzystam i się truję, ale urzędnik tego nie potrafi zrozumieć. Czy mam rację?
~Remigiusz 3-02-2014 12:19
Teraz gdyby do UM wpadło CBA to na jaw by wyszlo kto i dla kogo z rodziny mieszkania pozałatwiał, przecież takie papiery muszą tam być i w koncu ktoś sie do tego dobierze i będzie smród bo nie jest możliwym ze dzieci i bliższe rodziny urzedasow pozostawały mieszkania komunalne x lat temu gdzie wymogi są b.ostre.
~ 3-02-2014 13:13
ludzie chcą zamienić wiele dużych lokali na mniejsze - przecież to jest "czysty zysk"; dlaczego urząd nie podzieli jednego, dużego mieszkania na dwa mniejsze - tym sposobem z dwóch zwolnionych, dużych mieszkań, ma jedno duże do wynajmu i dwa małe zwolnione - kto tam pracuje??? oddać prowadzenie zgl -u w prywatne ręce i problem zniknie
~ 3-02-2014 13:18
miastu nie idzie o jakies tam rudery na obrzezach jak sobieszow miasto chetnie zamieni na mniejszy - lokal 100 m w centrum z wszelkimi udogodnieniami, wyremontowany zaddbany by niskim nakladem sprzedac apartament, a tu sie babcia wyrwala z rudera i w dodadtku bez kibla, a ze juz wiekowa to niedlugo .....
~gość II 3-02-2014 13:19
Zawiła musi odejść.
~szyszkojad 3-02-2014 13:24
Ciekawe czy te czarownice z ZGL-u potrafią obsługiwać komputery i czytają te laurki na swój temat.......nic tylko popękają z zachwytu
~Tadeusz.M 3-02-2014 13:54
To prawda miasto z pocalowaniem..... w raczke zamieni duże mieszkanie w centrum za malutkie po to aby to większe sprzedac, przecież musi być na cygara i garnitury. Ps.sami ich wybraliscie a teraz lament.
~dopelherz 3-02-2014 14:03
Jeleniej już sam Pan Bóg nie pomoże! Wszystko zostało zaorane!
~ 3-02-2014 14:27
przeciez ja ciagle u was czytam: kocham to miasto, ojczyzna bla bla bla. To jak to jest?
~KRECIK 3-02-2014 14:35
Complex i jego świta wie że to juz jest koniec i nic na to nie poradzi więc trzeba szybko wysprzedać co sie da. A tak poza tym na pewno sobie myślą w urzędzie dlaczego ta babcia w ogóle coś od nich chce i czemu pobiera emeryturę pogrążając budżet. Ale powiem wam jedno pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i na pewno wszystkich prędzej czy później rozliczy
~KRECIK 3-02-2014 14:38
"W protokole z mieszkania pani Zofii jest bardzo mało informacji, które nie oddają stanu faktycznego lokalu np. jest zapisane, że w korytarzu znajduje się tzw. wc suche, czyli bez wody, jednak nikt nie zaznaczył, że nie ma w nim ogrzewania"-czy tam pracują ułomni ludzie czy booty kobieta ma suche wc ale nie pisze czy ma tam ogrzewanie, jasne ma ogrzewanie w zimie , klime w lecie i ogólnie jakuzzi w ciągu roku
~ 3-02-2014 14:40
DOLNOŚLĄZAK. Wg GUS około 20% jeleniogórzan to seniorzy. 15.10.2012 w "Jelonce" urzędnik z magistratu popełnił artykuł pt.: "Powstała Jeleniogórska Rada Seniorów. Pomysłów do działań jej nie brakuje". Z magistrackiej makulatury wynika, iż Rada liczy 15 członków, prezydent wręczył im powołania i ogólny program działań. Ta samorządowa -atrapa ma pracować bez wytchnienia pod czujnym okiem magistrackiego Komitetu Zakładowego PZPR, współcześnie zwanym wydziałem dialogu społecznego. Niektórzy postrzegają ten wydział jako biuro PO-partii w gmachu ratusza/, który dla swojego istnienia dysponuje dość atrakcyjnym budżetem z podatków jeleniogórzan. Cdn.
~ 3-02-2014 15:10
Cd. z 14:40. Wydawać by się mogło, że Prezydent - problem opisany w publikacji - przed podjęciem decyzji powinien omówić w gronie szumnie powołanej 12.10.2012 r. rady seniorów. Być może znalazłoby się jakieś rozwiązanie. Dlaczego tego nie uczynił? Utwierdza mnie to w przekonaniu, iż rada to fikcja - jak wszystko to co stworzył i nadal tworzy naczelnik od społecznego dialogu. Fikcja, która z samorządnością lokalną nie ma nic wspólnego. Fikcja, która ma uzasadniać istnienie - nikomu nieprzydatnej - urzędnicze atrapy zwanej dialogiem społecznym. A tak na marginesie; Kto i w jaki sposób ustalił skład osobowy rady, zwanej radą seniorów? A może "Jelonka" opublikuje refleksje członków rady, w związku problemami nobliwej jeleniogórzanki. DOLNOŚLĄZAK. Cdn.
~tajemniczy 3-02-2014 15:37
........a może by tak Prezydent wyjaśnił na jakiej zasadzie siostra Pani naczelnik Janochy dostała niedawno mieszkanie....???? Tak po cichutku, szybciutko i bardzo atrakcyjne
~ 3-02-2014 15:42
Cd. z 15:10. Problemy "młodzieży" 60+ będą - z upływem czasu - narastać. Przypadek pani Zofii jest tego zwiastunem. Zaradność seniorów, ich umiejętność poruszania się we współczesności łatwą nie będzie. Ci ludzie, często pozbawieni opieki najbliższych, którzy mogliby za nich rozwiązywać sprawy oczywiste, nie powinni napotykać na urzędniczą indolencję. Skoro PO i z jej nadania prezydent tego nie potrafią może inne ugrupowania - nie tylko polityczne -zainteresują się sprawą i w roku kampanii wyborczej wpiszą w swój program dbałość o wiekowych jeleniogórzan. W wyniku anomalii demograficznych, spowodowanych styropianowymi reformami, należy przewidywać że liczba 60-latków będzie rosła, a wraz z tym wzrostem problemów ubywać nie będzie. DOLNOŚLĄZAK.
~duch 3-02-2014 15:51
srata tata a po co mamy nadzór techniczny ZGLu czy to przwatna firma nie wiedza jakie są stany techniczne mieszkań klatek schodowych dachów itp. to na grzyby biorą niezle pensje przpychają partyjnie a jak coś do roboty to nóżka a za coś takiego podwyżka śmiech na sali chyba odszkodowanie
~adaś 3-02-2014 16:06
TVN UWAGA będzie na Kilińskiego .......no to się narobiło
~do 15.42 3-02-2014 16:18
Dużo takiej młodzieży 60+ siedzi w urzędach i ma sie całkiem dobrze pobierając emeryturkę i zabierając młodym pracę........ Może zrobimy ranking i wypiszemy kilku delikwentów? :-)
~krokodyl 3-02-2014 17:30
Panie prezydencie Zawiła obiecał pan że obniży pan te nieprzemyślane 60% podwyżki na mieszkania komunalne. Teraz wycofał pan się z tego. Przecież takie wysokie podwyżki powinny za sobą nieść podwyższenie standardu klatek schodowych, wykonywanie remontów. Ale brakowało panu kasy i najlepszym rozwiązaniem było dobicie ludzi biednych i starych.Jak do tej pory sprzątałam klatkę schodową, ale jak płacę teraz 500 zł za mieszkanie,to proszę przysłać sprzątaczkę.
~ 3-02-2014 17:53
... podnosząc tak mocno czynsze za takie rudery nakręcają koło zaległości w opłatach.
~123 3-02-2014 18:30
to juz wiem dlaczego nie podjeto pozytywnie zamiany z urzedu w moim przypadku,zglaszalam w dziale technicznym problem z woda w piwnicy .pani technik owszem opisala stan techniczny mieszkania,ale zabraklo informacji w protokole o wodzie w piwnicy,to jest dowod na celowe dzialania .Papa na komorkach nie byla wymieniana od 25lat ,opal jest zalewany przez pognily dach ,a pani technik mowi ,ze to lokatorzy niedbaja i nic sie z tym nie robi a placic trzeba.Za sprzataczke tez juz przestalam robic bo w czynszu sie oplaca za sprzatanie ,a administracja nie wywiazuje sie z tego obowiazku.
~Wies 3-02-2014 18:37
Kto??????? dzisiaj wierzy w obietnice,bardziej mozna wierzyc w mikolaja
~Dariusiella 3-02-2014 18:48
Nie rozumiem. Tyle mieszkań należących do miasta stoi pustych. Tyle mieszkań odbiera się bezpodstawnie nawet osobom niepełnosprawnym po to aby komuś z rodziny umilić życie. To jakim cudem nie ma mieszkania dla tej starszej pani???? I za co ona ma tyle płacić? Za WC bez wody i ogrzewania? A może na wąsy pana Zawiły? Jest to beznadziejny prezydent, kiepski człowiek i do tego ........ Kiedy go zapytałam ile dostał kasy za to, że zabrał mi mieszkanie (gdy byłam w szpitalu została mi wypowiedziana umowa najmu mieszkania komunalnego)tylko opuścil głowę i nic nie powiedział. Na szczęście los jest sprawiedliwy i zapłaci za ludzką krzywdę którą do tej pory bezwzględnie stosował. A pani Janocha gdyby miała choć odrobinę wstydu dawno już by się zrzekła stanowiska. Amen!
~tralalala 3-02-2014 18:56
Najlepsze wyjście dla takich osób - NIE PŁACIĆ!!!!!!!! Gdzie przepraszam pan ... prezydent pożal się Boże przeniesie starsze osoby? Masakra, do czego doszło....... Trzeba wyjść na ulicę, tak się dalej nie da żyć w takim kraju.......
~www 3-02-2014 19:35
W 1980 miałem tez problemy z administracją. Dach przeciekał mi w mieszkaniu na Ziemowita. Po tygodniu łapania wody do wiader i misek zadzwoniłem do dyżurnego pracownika w komitecie PZPR - nie byłem partyjny. Poczuli się w obowiązku interweniować i załatwili remont dachu w dwa dni Teraz po prostu nie ma gospodarza i nikt nie czuje się właściwy do załatwienia sprawy. Od bezpańskiego wiaduktu nad torami do papy na komórkach z węglem . Nikt nic nie może. Głupcy strajkowali w "Gencjanie" i wrzeszczeli precz z komuną. Teraz chcą budować Majdan. I tak w koło Macieju.
~TEJOo 3-02-2014 19:52
prezydent nadaje się tylko do czytania książek niech lepiej abdykuje bo i tak nic nie robi pożytecznego.
~emigrant80 3-02-2014 20:15
Od paru lat, po wyjezdzie z Jeleniej za pracą, czytam rózne artykuły i komentarze i tak źle jeszcze nie było. To jakaś tragedia co tam się wyprawia. A ja wciąż chciałbym wrócić...tylko do czego?
~anonimjg 3-02-2014 21:42
A może tak zebrać sie solidarnie z mieszkańcami i udać sie do Pana prezydenta ? Zacznijmy walczyć o swoje prawa niech zacznie sie zmienic na lepsze w JG kazdy siedzi cho to tak jest . .. Ktoś chętny by powalczyc o nasze prawa ?
~Iwona 3-02-2014 21:50
Dalsze rządy koalicji PO - PZPR (ukrytej obecnie pod szyldem SLD) doprowadzą miasto do ostatecznej katastrofy! demograficznej!!
~ 3-02-2014 23:04
Do anonimjg. Ja cicho nie siedzę i proponuje się zebrać pod ratuszem 8-go marca, zanim Marcinek wejdzie do ratusza. Poświęcę parę groszy na papier i wydrukuję ogłoszenia i zaryzykuję by je rozklejać. Namawiam innych do wydrukowania i rozklejania ogłoszeń o treści: "8 MARZEC, godzina 6:00am, zbieramy się pod ratuszem w celu protestu, mamy już dość wyzysku..." dalej coś wymyslę i będę umieszczał taką informację gdzie się da w postach na stronach naszego regionu, plus ogłoszenia papierowe. Data i godzina są odpowiednie, jak ktoś ma sugestie co do treści ogłoszenia, hasła itp, proszę o podpowiedzi.
~EMS 3-02-2014 23:45
Filozofia władz miejskich polega na tym, że doskonale zdają sobie sprawę, iż nie ma mieszkań ani programu zamian. Mieszkanka z Tetmajera jeśli nie udźwignie nowych opłat już niedługo otrzyma socjalkę po egzekucji komorniczej i miasto bez wysiłku przejmie jej mieszkanko. Taki jest program zamian
~Och... 4-02-2014 0:07
Szkoda starszej kobiety ;( Mieszkanie zawilgocone o zerowym standardzie , sąsiad uciążliwy do tego obojętni urzędnicy. A swoją drogą jakby mieszkanie było atrakcyjne, to sami by zachęcali i namawiali kobietę do zamiany a tak, co ich obchodzi los starszej schorowanej pani. Prezydent, powinien jak najszybciej pozbyć się-nieudaczników urzędników!
~waldsztrat 4-02-2014 7:42
Jaki problem, jak się komuś nie podoba mieszkanie komunalne w cenie abonamentu za telefon to niech leci wynajmować mieszkanie od os. prywatnej. Albo kredyt i kupować. Tysiące młodych ludzi wypruwa sobie flaki spłacając kredyty i tylko może marzyć o mieszkaniach komunalnych. I nikt się nad nimi nie rozczula.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group