Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6052
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obchodzili Dzień Patrona w ZSO w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Piątek, 9 października 2015, 8:09
Aktualizacja: 18:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Wczoraj (8.10) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach odbyły się obchody Dnia Patrona szkoły, czyli Stanisława Lema. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości oraz uczniowie.

W tym roku uroczystość została podzielona na dwa bloki. Pierwsza część o charakterze oficjalno-rozrywkowym to okazja do przypomnienia twórczości patrona kowarskiej placówki. Oprócz popisów tanecznych i wokalnych, na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się premierowy pokaz, opartej na Cyberiadzie sztuki pt. "Wielkie lanie 2015", który dał szkolny zespół teatralny "bez Nazwy".

Najważniejszym wydarzeniem bloku naukowego była jednak wideokonferencja z Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, koordynatorem projektu pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE-PL. W trakcie wykładu uczniowie i zaproszeni goście mogli wysłuchać szeregu faktów i ciekawostek towarzyszących wysłaniu w kosmos satelitów Lem i Heweliusz.

- Życzę wam, aby ten patron był waszym drogowskazem w kolejnych latach – mówił szef jeleniogórskiej Solidarności Franciszek Kopeć.

Dopełnieniem części naukowej były krótkie wykłady z biologii, geografii, chemii i historii prowadzone przez nauczycieli ZSO.

- Młodzi ludzie powinni czytać Lema, gdyż jego dzieła są ponadczasowe. Jeżeli patrzymy na opisywaną tam technologię, przedstawione społeczeństwo nie zauważamy żadnych większych różnic w porównaniu z czasami współczesnymi, to tak jakby autor wiedział, jak będzie wyglądał świat w XXI wieku - powiedziała Katarzyna Ogłaza, uczennica klasy maturalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ex 9-10-2015 14:14
Za moich czasów to była szkoła im. Janka Krasickiego :) Ehhh, gdzie te czasy !!! :)
~Kowarzanka 9-10-2015 14:18
Świetna i udana impreza! Gratulacje dla pani dyrektor, nauczycieli i uczniów! Videokonferencja z panem Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych - tylko pozazdrościć pomysłu.
~,,,,,, 9-10-2015 15:36
Lubiłem tę szkołę była przyjazna dla ucznia.
~Uczeń 9-10-2015 15:47
Chodziłem tam jeszcze w za czasów starego systemu czyli od pierwszej klasy do ósmej i 4 lata liceum. Szkoła świetna. Masę miłych wspomnień i pozytywnych skojarzeń. Gratulacje
~koneser blondynek 12-10-2015 14:36
Ta blondyneczka całkiem, całkiem. Ma ktoś do niej namiary??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group