Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7890
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Obchody Święta Niepodległości w naszym regionie

Sobota, 8 listopada 2014, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: Mea
Region: Obchody Święta Niepodległości w naszym regionie
Fot. Organizatorzy
Na najbliższe dni zaplanowano wiele uroczystości i imprez, upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Będą uroczystości oficjalne, ale też koncerty gwiazd, biegi, pikniki czy ogniska.

Już dzisiaj (8.11) zaplanowano miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej rozpocznie się Koncert finałowy VII Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Organizatorem jest Karkonoski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Wstęp jest wolny.

Impreza plenerowa, zorganizowana przez Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego, pod patronatem posłanki Małgorzaty-Sekuły Szmajdzińskiej, odbędzie się jutro (9.11) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Początek o godz. 12.30. W programie jest: przemarsz i musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która o godz. 13.00 zagra koncert. Na godz. 14.00 zaplanowano pierwszą część Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznych, potem nastąpi wspólne muzykowanie i o godz. 15.00 druga część konkursu. O 16.15 odbędzie się recital Eli Dębskiej pt. „Kochałem Cię dziś rano”, po którym zostaną ogłoszone wyniki konkursu. O 17.30 rozpocznie się koncert zespołu folkowego „Szyszak”, a tuż po nim (g.18.30.) wystąpi Szymon Wydra.

11 listopada na Placu Ratuszowym o godz. 11.00 rozpocznie się bieg na dystansie 10 km do Parku Zdrojowego. O godz. 12.00 pod Ratuszem, a potem na placu przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbędą się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, gdzie na godz. 13.00 zaplanowano mszę świętą w intencji Ojczyzny. O godz. 18.30 odbędzie się ognisko przy kościele św. Erazma i Pankracego, a o godz. 19.30 koncert „Muzyka z serialu Czas Honoru” w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (wstęp jest wolny za zaproszeniami do odbioru w wyznaczonych punktach).

Na 15. listopada zaplanowano II Karkonoski Bal Niepodległości w jeleniogórskim Hotelu Mercure. (Wstęp za zaproszeniem lub biletem). Więcej informacji można znaleźć u organizatora, którym jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Z kolei w Szklarskiej Porębie 11 listopada o godz. 12.30. wyruszy Marszobieg, pod hasłem „Uczcij aktywnie Narodowe Święto Niepodległości”. Starty: ul. Buczka przy Skwerze Jana Pawła II, ul. Dworcowa, ul. Morcinka przy nasypie kolejowym, ul. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada. Meta: Ogród Ducha Gór. Trasę będzie można pokonać biegnąc lub idąc. Nie liczy się styl, czy miejsce na mecie, ale uczestnictwo. Na pierwsze 50 osób, które dotrą na miejsce czekać będą pamiątkowe medale. Zaplanowano również ognisko w Ogrodzie Ducha Gór, gdzie wszyscy uczestnicy zostaną ugoszczeni gorącym poczęstunkiem. Wstęp jest wolny.

A w Piechowicach - 10 listopada - „Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości” w Piechowickim Ośrodku Kultury od godz. 16.30. Będą okolicznościowe występy piechowickich uczniów i Zespołu Szklarki. Maria Zaborska-Bielak zaprezentuje wybrane wiersze „Poezji polskiej”, Aureliusz Miszczyk wykona utwory Fryderyka Chopina, natomiast Adam Wolak wystąpi z recitalem „Piękna nasza Polska cała”. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1029
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group