Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6728
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O żywności i żywieniu wiedzą wiele

Sobota, 13 stycznia 2018, 11:14
Aktualizacja: Niedziela, 14 stycznia 2018, 4:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O żywności i żywieniu wiedzą wiele
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze gościł wczoraj (12.01) uczestników XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. O awans do ogólnopolskiego finału ubiegało się 67 uczniów z Dolnego Śląska, Lubuskiego i Opolskiego. Byli nasi reprezentanci...

Organizatorem ogólnopolskiej olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a etap okręgowy w Jeleniej Górze odbył się dzięki Dolnośląskiemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli przy współpracy z popularną "Handlówką". - Mamy okazję pisać te testy w placówce, gdzie mówi się dużo o żywieniu i żywności - podkreśliła Bogusława Bogucka z filii DODN w Jeleniej Górze. Przewodniczącym komisji olimpijskiej był dr hab. Jacek Anioła, a sekretarzem mgr Małgorzata Grzelczyk.

- Dla naszej szkoły to ogromny prestiż, ale i wyzwanie - wyznała Danuta Pawłowicz, dyrektor szkoły. - Żeby dostać się do takiej olimpiady, trzeba być dobrym z fizyki, biologii, chemii - to trudne przedmioty. Jesteśmy w regionie turystycznym, łączymy tradycję i nowoczesność, a człowiek musi być dobrze odżywiany - racjonalnie i zdrowo - dodała dyrektorka, która wspomina, że w ubiegłym roku jej uczniowie zajmowali miejsca w czołowej dziesiątce, w tym pierwsze.

Była to 22. edycja olimpiady, które na stałe zagościła do Kotliny Jeleniogórskiej. Na początku stycznia okręgowe etapy w olimpiadzie turystycznej i hotelarskiej organizował jeleniogórski "Ekonom", zatem widać, że nasze szkoły są dobrze oceniane w południowo-zachodniej Polsce. - To bardzo ważne z punktu widzenia promocji miasta. Staramy się, aby kolejne komitety olimpijskie chciały u nas organizować etapy okręgowe - powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Wśród 67 uczestników było 6 osób ze szkół jeleniogórskich: Alicja Sibik, Katarzyna Bernacka i Lena Gudakowska z „Handlówki”, Katarzyna Kaczmarczyk, Alicja Rauch z „Żeroma” oraz Marta Kubiak z „Norwida”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group