Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4567
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O wolności w BWA

Poniedziałek, 20 maja 2019, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 21 maja 2019, 6:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O wolności w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
"Nieposkromiona wolność i frywolność linii" to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej w Galerii BWA w Jeleniej Górze. Autorem prac jest Janusz Lipiński, który w przeciwieństwie do wielu współczesnych artystów nie korzysta z aktualnych trendów, starających się opisać otaczających nas rzeczywistość, lecz robi to, co czuje bez względu na sytuację polityczną czy gospodarczą.
Przez ten cały czas nie zostałem zdominowany przez mecenat. Wszystko robię wspierając się finansowo samodzielnie dlatego, że moim zdaniem mecenat zawsze ubezwłasnowalnia, zawsze ujarzmia sztukę i przez to, że sponsoruje - ma jakieś oczekiwania od artystów - tłumaczy Janusz Lipiński. - Zawsze byłem myślą i sercem wolnym człowiekiem, bez względu na rodzaj demokracji. W sztuce zawsze byłem sobą, niezależny - uzasadniał tytuł wystawy J. Lipiński.

Janusz Lipiński urodził się w Cieplicach Śląskich Zdroju w 1949 r. Ukończył Wydział Architektury Państwowej Szkoły Technicznej we Wrocławiu w 1970 r. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie (ekslibrisy), Muzeum Zamkowego w Malborku /ekslibrisy/, BWA w Jeleniej Górze, BWA w Łodzi, Muzeum Regionalnego w Rzeszowie /ekslibrisy/, Muzeum w Lubaczowie, Muzeum Narodowego w Gdańsku Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Sakralnej w Lublinie.

Wystawę rysunków i malarstwa, autorstwa jeleniogórzanina - można oglądać do 14 czerwca br.

Projekt realizowany przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group