Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5726
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O turystyce górskiej w Bukowcu

Środa, 8 czerwca 2016, 8:28
Aktualizacja: 21:22
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: O turystyce górskiej w Bukowcu
Fot. Krzysztof Tęcza
W pałacu w Bukowcu – siedzibie Związku Gmin Karkonoskich – odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK. Ponieważ turystyka górska jest w naszym regionie jedną z głównych form spędzania wolnego czasu, KTG musi na bieżąco dbać o sprawy związane z uprawianiem tej formy wypoczynku.

KTG sprawdza i zatwierdza odznaki, które turyści zdobywają w coraz większej ilości. Często musi zapanować nad zakusami tworzenia nowych niczemu niesłużących odznak. Musi także organizować punkty weryfikacyjne.
Jedną jednak z najważniejszych form jej działalności jest organizowanie, prowadzenie i odbieranie znakowania nowych szlaków turystycznych oraz utrzymywanie tych istniejących. KTG musi organizować kursy znakarzy tak, by nie zabrakło osób potrafiących prawidłowo wytyczyć szlaki w terenie.

Członkowie KTG, przybyli do Bukowca na zaproszenie działającej przy ZGK Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy. Tu mogli spokojnie zająć się tymi wszystkimi sprawami, ale głównym tematem było zapoznanie się ze stanem realizacji remontów schronisk karkonoskich, prowadzonych przez spółkę PTTK „Sudeckie Hotele i Schroniska”. O tym mówił prezes spółki Grzegorz Błaszczyk. Potem członkowie komisji wybrali się w góry, by na własne oczy zobaczyć to, o czym była mowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group