Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6666
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O przestrzeni utraconej i przestrzeni pozyskanej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 października 2015, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 25 października 2015, 7:35
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
Jutro (w niedzielę, 25.10) o godz. 11.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze rozpocznie się wykład Henryka Dumina “Przestrzeń utracona, przestrzeń pozyskana” oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie “Tradycja w Przestrzeni Czasu. 70 lecie Wielkiej Wędrówki”. Wstęp wolny.

Henryk Dumin - etnolog, menedżer kultury; badacz tradycji kultury Dolnego Śląska i przemian kultury w warunkach przerwanej ciągłości osadniczej; projektodawca i realizator festiwali kultury i licznych wystaw muzealnych; publicysta; laureat Nagrody im. Oskara Kolberga 2010; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa w Warszawie. Współpracuje z artystami i ośrodkami kultury na terenie regionu. Uczestniczy w działaniach na rzecz utworzenia placówki muzealnej poświęconej kulturze wsi dolnośląskich. Aktualnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Wydarzenie jest finansowane z projektu “Tradycja w przestrzeni czasu 70–lecie Wielkiej Wędrówki”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu “Dziedzictwo kulturowe, priorytet Kultura ludowa i tradycja” oraz ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rt 24-10-2015 20:46
Jaka wędrówka?! Polacy zostali wypędzeni z Kresów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group