Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6824
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: O przestępczości na naszym pograniczu

Sobota, 18 maja 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 7:20
Autor: WAC
Powiat: O przestępczości na naszym pograniczu
Fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wraz z Prokuraturą Krajską w Usti nad Labem zorganizowały Międzynarodową Konferencję Prokuratur poświęconą transgranicznemu zwalczaniu przestępczości na polsko – czeskim pograniczu.

Spotkanie śledczych z obu stron polsko – czeskiej granicy odbyło się w dniach 16 – 17 maja w Świeradowie Zdroju. Honorowy patronat nad konferencją objął Bogdan Święczkowski - I Zastępca Prokuratora Generalnego – Prokurator Krajowy.

W skład delegacji polskiej weszli: Piotr Kowalczyk - zastępca dyrektora departamentu do spraw przestępczości gospodarczej Prokuratury Krajowej, prokurator regionalny we Wrocławiu, prokuratorzy okręgowi z regionu wrocławskiego, prokuratorzy z Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także przedstawiciele kierownictwa Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na czele delegacji czeskiej stała Lenka Bradacova – kierująca Prokuraturą Apelacyjną w Pradze oraz prokuratorzy okręgowi z Usti nad Laben i Hradci Kralove. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Prokuratury Generalnej Wolnego Państwa Saksonii w Dreźnie oraz Prokuratury w Goerlitz.

Przedmiotem konferencji była współpraca międzynarodowa prokuratur z Polski, Czech oraz Niemiec w zakresie krajowego i transgranicznego zabezpieczenia majątkowego, Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego, a także cyberprzestępczości oraz praktycznych i prawnych aspektów zabezpieczania dowodów w postaci cyfrowej – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Efektem spotkania była między innymi wymiana doświadczeń w zakresie omawianych tematów oraz nawiązanie kontaktów mających na celu zwiększenie skuteczności ścigania międzynarodowej przestępczości. Podpisano również wspólną deklarację końcową o zacieśnieniu wzajemnej współpracy.

Była to kolejna międzynarodowa konferencja organizowana przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, po raz pierwszy z partnerem czeskim. Była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group