• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 5:08
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 1808
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

O przestępczości na naszym pograniczu

Wiadomości: Powiat
Sobota, 18 maja 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 7:20
Autor: WAC
Fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wraz z Prokuraturą Krajską w Usti nad Labem zorganizowały Międzynarodową Konferencję Prokuratur poświęconą transgranicznemu zwalczaniu przestępczości na polsko – czeskim pograniczu.

Spotkanie śledczych z obu stron polsko – czeskiej granicy odbyło się w dniach 16 – 17 maja w Świeradowie Zdroju. Honorowy patronat nad konferencją objął Bogdan Święczkowski - I Zastępca Prokuratora Generalnego – Prokurator Krajowy.

W skład delegacji polskiej weszli: Piotr Kowalczyk - zastępca dyrektora departamentu do spraw przestępczości gospodarczej Prokuratury Krajowej, prokurator regionalny we Wrocławiu, prokuratorzy okręgowi z regionu wrocławskiego, prokuratorzy z Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także przedstawiciele kierownictwa Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na czele delegacji czeskiej stała Lenka Bradacova – kierująca Prokuraturą Apelacyjną w Pradze oraz prokuratorzy okręgowi z Usti nad Laben i Hradci Kralove. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Prokuratury Generalnej Wolnego Państwa Saksonii w Dreźnie oraz Prokuratury w Goerlitz.

Przedmiotem konferencji była współpraca międzynarodowa prokuratur z Polski, Czech oraz Niemiec w zakresie krajowego i transgranicznego zabezpieczenia majątkowego, Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego, a także cyberprzestępczości oraz praktycznych i prawnych aspektów zabezpieczania dowodów w postaci cyfrowej – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Efektem spotkania była między innymi wymiana doświadczeń w zakresie omawianych tematów oraz nawiązanie kontaktów mających na celu zwiększenie skuteczności ścigania międzynarodowej przestępczości. Podpisano również wspólną deklarację końcową o zacieśnieniu wzajemnej współpracy.

Była to kolejna międzynarodowa konferencja organizowana przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, po raz pierwszy z partnerem czeskim. Była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
1
11%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wer 18-05-2019 9:51
Niech się naziści sami do roboty wezmą. Jak całą Europę złupili to było dobrze a jak ich okradają to już źle...
~Nie wierzę im 18-05-2019 12:05
Co, nagle polscy prokuratorzy pokochali UE? Wybory się zbliżają i nagle PiSprokurator Święczkowski, prawa ręka Ziobry pochyla się nad naszym regionem?
~Do: nie wierzę im 18-05-2019 15:31
Niedowiarku, to już 4 międzynarodowa konferencja jeleniogórskiej prokuratury. Przed dwoma laty zaszczycił ja sam Prokurator Krajowy, co zostało przemilczane przez lokalne media. Życzę wiary, nadziei i miłości😘
~Ad rem 19-05-2019 9:41
Podejrzany konwektykl podejrzanych osobników pod jeszcze bardziej podejrzanym patronatem... a po tej stronie granicy grasują przestępcy konstytucyjni ... jeszcze
~ 19-05-2019 13:48
Jak na prokuratorów Ziobry to wykazali się wielką odwagą wyciągając z za szafy Unijną flagę. Czy chwalili się jak skutecznie ścigają artystkę która ośmieliła się namalować Matkę Boską z tęczową aureolą. Czy też jaki bohaterskie sztuki wyczyniają, żeby nie przesłuchać Kaczora dewelopera w sprawie oskarżenia o oszustwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group