Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4583
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O prawach dzieci w "13"

Czwartek, 22 listopada 2018, 6:15
Aktualizacja: Piątek, 23 listopada 2018, 6:36
Autor: SP 13
Jelenia Góra: O prawach dzieci w "13"
Fot. Użyczone/SP 13
20. listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników – tych, których prawa często są łamane. W tym roku do działań przystąpiła również Szkoła Podstawowa nr 13, która wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, mającej na celu zwiększenie świadomości dotyczącej praw dzieci na całej kuli ziemskiej.

Jeleniogórska Trzynastka należy do Klubu Szkół UNICEF – międzynarodowej organizacji stojącej na straży praw dzieci. Kolorem tej organizacji jest kolor niebieski, dlatego też w tym dniu, aby solidaryzować się z dziećmi z „trzeciego świata”, których prawa nagminnie są łamane, wszyscy uczniowie i pracownicy ubrali się na niebiesko. Na ścianach zawisły fiszki informacyjne, zamieszczone na niebieskich kartkach, zawierające najważniejsze prawa dzieci. Wychowawcy klas przeprowadzili na ten temat lekcje wychowawcze, a dzieci ze świetlicy wykonywały plakaty edukacyjne.

Na korytarzu wygospodarowano miejsce na specjalną strefę #goblue oraz #blueselfie, w której wykonywane były grupowe zdjęcia. Cała szkoła błyszczała na niebiesko!

Zwieńczeniem akcji, było przystąpienie trzyosobowych zespołów z każdej klasy do quizu dotyczącego praw dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group