Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5679
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: O miłości brzmieniem akordeonu

Czwartek, 10 lutego 2011, 8:45
Aktualizacja: Sobota, 12 lutego 2011, 14:35
Autor: Accipiter
SZKLARSKA PORĘBA: O miłości brzmieniem akordeonu
Fot. Organizator
13 lutego (niedziela) w hotelu Bornit przy ul. Mickiewicza w Szklarskiej Porębie o godz. 18.00, w przededniu święta zakochanych, będzie miał miejsce wieczór muzyczny zatytułowany „Akordeon na Drabinie?” – recital Tomasza Drabiny. Podczas koncertu ten akordeonista zagra melodie opowiadające o namiętnościach.

Kawiarniana muzyka paryska w stylu „musette”, argentyńskie tanga, melodie włoskie, pulsujące bossa novy oraz własne kompozycje to ta część jego repertuaru, która w oryginalny i profesjonalny sposób wiąże się akordeonem. Obok niej, artysta prezentuję tematy klezmerskie, urozmaicane śpiewem nuty folkowe (żywiołowy folklor Podhala, Beskidów, Słowacji i Bałkanów), melodie filmowe oraz muzykę biesiadną.

Akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog Tomasz Drabina jest absolwentem Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu. Laureat wielu konkursów i festiwali akordeonowych; stypendysta Ministra Kultury i Sztuk, w latach 2004–2007 był menedżerem producent nagrań zespołów: etnofolkowego „Karpatia” i „Przed Czy Po”, które grają tradycyjne tematy macedońskie, serbskie i bułgarskie.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MOKSiAL-u (tel. (75) 717–36–14) lub przed koncertem Tomasza Drabiny w hotelu Bornit przy ul. Mickiewicza 21 w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group