Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O krok od nieszczęścia na 1 Maja

Sobota, 7 listopada 2009, 9:14
Aktualizacja: 10:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: O krok od nieszczęścia na 1 Maja
Fot. ......
Do kolejnego pożaru od nieszczelnego przewodu kominowego doszło w centrum Jeleniej Góry. Tym razem zapalił się dach wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy 1 Maja 10. Tragedii zapobiegła szybka i sprawna akcja strażaków.

Do zapalenia się drewnianej konstrukcji dachu wielorodzinnego budynku doszło 5 listopada około godziny 20.50. – Płomienie co prawda nie były widoczne, ale dym jak najbardziej – relacjonuje jeden z naszych Czytelników.

Jak mówią strażacy przyczyna to nieszczelny przewód kominowy, najczęstszy powód pożarów w okresie zimowym. Na szczęście niebezpieczeństwo zauważył w porę jeden z mieszkańców, który wezwał strażaków. Na miejsce przyjechały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry, które rozpoczęły akcję z pomocą podnośnika i pojazdu gaśniczego.

Działania zakończyły się około godziny 22.15. Dzięki sprawnej akcji budynek udało się uratować, spaliło się tylko kilka metrów dachu. Co najważniejsze: nikt nie ucierpiał. Strażacy kolejny raz przypominają o konieczności przeglądów i konserwacji kominów, a także zagrożeniach jakie niesie niedopilnowanie tych kwestii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group