Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 3172
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O kontroli na granicach w regionie

Piątek, 8 lipca 2016, 7:26
Aktualizacja: 7:28
Autor: Robert Czepielewski
Region: O kontroli na granicach w regionie
Fot. Robert Czepielewski
Jak już wcześniej informowaliśmy, od 4 lipca na terenie całego kraju wprowadzono czasowe kontrole graniczne, związane z piątkowym rozpoczęciem szczytu NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, które rozpoczną się 26 lipca. Jak wygląda sytuacja na przejściach granicznych Jakuszyce–Harrachov i Jędrzychowice–Ludwigsdorf?

- W dniach 04-06 lipca na przejściach Jakuszyce-Harrachov i na przejściu Jędrzychowice-Ludwigsdorf dokonano odprawy granicznej blisko tysiąca osób i pięciuset środków transportu. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wydali jedną odmowę wjazdu na teren naszego kraju obywatelowi Rosji – informuje rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr. Ireny Skuliniec

- Zakres kontroli jest dostosowany do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa. Kontrole na granicy wewnętrznej prowadzone są selektywnie, wobec wytypowanych osób. Typowanie odbywa się na podstawie ryzyka i w oparciu o posiadane informacje – dodaje.

Podczas przekraczania granicy obywatele Polski powinni posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo. Osoby, które podczas kontroli zostaną zidentyfikowane jako stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, nie zostaną wpuszczone do Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group