Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12915
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O komunikacji (i nie tylko) w KSON

Niedziela, 18 kwietnia 2021, 12:15
Autor: KSON
Jelenia Góra: O komunikacji (i nie tylko) w KSON
Fot. Archiwum
Już po raz 19 od grudnia ubiegłego roku na platformie ZOOM spotkali się liderzy organizacji zrzeszonych w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, a także przedstawiciele organizacji senioralnych.
Spotkania te – mówi Marek Dębski, wiceprezes KSON weszły w tradycję naszych kontaktów, które chociaż nie zastępują nam bezpośredniej bliskości, to jednak są namiastką spotkań „na żywo”. Staramy się, aby każde z tych spotkań urozmaicić ciekawym gościem. Byli przedstawiciele policji, banków którzy mówili o cyberprzestępczości, urzędnicy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Reprezentanci Urzędu Skarbowego mówili o aktualiach związanych z podatkami, ulgami i świadczeniami emerytalno – rentowymi. Wiele pytań zadawano także przedstawicielom filharmonii i muzeów. O bezpieczeństwie w górach i na szlakach informowali goprowcy. Bardzo ciekawe było spotkanie z dyrekcją jeleniogórskiego szpitala i NFZ, których żelaznym tematem była oczywiście pandemia i utrudniony dostęp do usług medycznych. Jak się okazało nie jest tak źle, a uczestnicy zdalnych warsztatów złożyli podziękowania miejscowej służbie zdrowia za ofiarność i poświęcenie. Wójtowie gmin, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łuźniak, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, a także marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski mówili o aktualiach miasta, kotliny i regionu.

Ostatnie spotkanie poświęcone było problemom komunikacji – gościem była Pani Agata Buśko, prezes MZK w Jeleniej Górze, „dobra znajoma” środowiska z częstych spotkań sprzed pandemii.

Może dzięki właśnie tym spotkaniom komunikacja miejska jest coraz bardziej przyjazna naszemu środowisku – mówi Marek Dębski. - Prezes MZK rozwija swój nowoczesny tabor także dla seniorów i potrzeb osób niepełnosprawnych. - Zdarzające się mankamenty dotyczące głównie obsługi jak np. arogancja kierowców, nie podjeżdżanie autobusów pod krawężniki zatoczek wymagają zawsze sygnalizacji, a żaden z tych sygnałów nie pozostaje bez reakcji - mówiła prezes MZK.

Wiele pytań dotyczyło synchronizacji komunikacji pomiędzy autobusami MZK i komunikacji karkonoskiej, którą zorganizował Starosta Powiatu Karkonoskiego.

To jak się okazuje jest problem przyszłości ponieważ komunikacja karkonoska w obecnym założeniu funkcjonować będzie do końca bieżącego roku, z możliwością kontynuacji w roku 2022. Myślę, że to ważne zadanie stoi przed władzami samorządowymi miasta i powiatu karkonoskiego, a w każdym razie MZK jest otwarte na wszelkie działania mające przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców – mówiła Agata Buśko.

Jedno z najbliższych spotkań poświęcone będzie „żelaznym” tematom śmieci i wody, a kolejne to omówienie szans jakie seniorom i osobom niepełnosprawnym niesie nowa ustawa o niepełnosprawności, która obowiązuje wszystkie jednostki życia publicznego od 5 marca br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
231
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group