Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2981
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: O językach w Sosnówce

Wtorek, 9 października 2018, 6:03
Aktualizacja: Środa, 10 października 2018, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Sosnówka: O językach w Sosnówce
Fot. Użyczone/Organizatorzy
Czechy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Grecja, Niemcy i Rosja – to kraje, o których jak najwięcej postanowili dowiedzieć się w tym roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce. Wszystko za sprawą hucznie obchodzonego w tej placówce Europejskiego Dnia Języków. – Było super – mówi Miłosz Ziemniak z kl. 8.

Uczniowie przygotowali prezentacje na temat wybranych krajów i w ciekawy sposób zaprezentowali najważniejsze informacje.

- Najwięcej emocji wzbudziły występy uczniów z rodzicami i nauczycielami – relacjonuje Agnieszka Stępień, organizatorka akcji. - Odpowiednie tematycznie piosenki i tańce rozruszały całą publiczność. Odtańczyliśmy między innymi: kankana, flamenco, polkę i zorbę. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się natomiast niepowtarzalne odtworzenia takich hitów, jak: „Felicita”, „Keine Grenzen”, „Despacito”, „Jozin z Bazin” – wymienia A. Stępień.

Dzięki scenkom przygotowanym przez uczniów można było poznać podstawowe zwroty w językach europejskich. Było wesoło, ale też i smacznie. Wszystkie klasy, dzięki wsparciu rodziców, przygotowały dania do degustacji.

- Próbowaliśmy tiramisu, patatas bravas, pizzę, sałatkę grecką, knedlicki – wylicza Agnieszka Stępień. - Była to niesamowita lekcja geografii, historii i kultury poszczególnych państw. Lekcje tego dnia odbyły się w inny sposób niż zwykle. Jesteśmy pewni, że dzieci i nasi goście na pewno zapamiętają wiele informacji – dodaje Agnieszka Stępień.

Słowa organizatorów potwierdzają uczniowie, którzy już czekają na kolejny tak barwny dzień w swojej szkole.

- Było super – mówi Miłosz Ziemniak z klasy ósmej. – Fajnie się bawiliśmy i mogliśmy poznać nowe, ciekawe smaki oraz posłuchać muzyki z różnych krajów. Zobaczyliśmy różne stroje, które od teraz będą nam się kojarzyć z konkretnym krajem. Ponadto poznaliśmy różne kultury – wymienia Miłosz.

Organizatorzy podkreślają nie tylko rolę uczniów i nauczycieli w tym dniu, ale także samych rodziców.

- Nie byłoby tak wspaniale, gdyby nie rodzice naszych uczniów, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować za włączenie się w tę inicjatywę. Zawsze możemy na nich liczyć i odczuwamy ich życzliwość, wsparcie i wkład pracy przy wszelkich uroczystościach – mówi Agnieszka Stępień.

Twoja reakcja na artykuł?

18
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group