Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12337
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O jeleniogórskim rynku

Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 14:22
Autor: WAC
Jelenia Góra: O jeleniogórskim rynku
Fot. WAC
Kuratorskie oprowadzanie po najnowszej wystawie czasowej pt. „Wokół jeleniogórskiego ratusza” wypełniło grudniowe spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”, które odbyło się wczoraj (8.12) w Muzeum Karkonoskim.

W roli przewodnika po ekspozycji wystąpił Robert Rzeszowski, kustosz zbiorów historycznych Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Korzystając z makiety, wykonanej na potrzeby wystawy przez studentów I i II roku studiów magisterskich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, pod kierownictwem dr Katarzyny Jagiełło, przewodnik omówił dzieje ważniejszych kamienic (oraz ich właścicieli) położonych w otaczających centralny plac miasta pierzejach. Szczegółowo zaprezentował też wyjątkowo licznie przybyłym gościom spotkania ciekawsze eksponaty, dokumenty oraz materiały ikonograficzne składające się na wystawę.

Wystawa prezentująca dzieje jeleniogórskiego rynku od XVIII do XX wieku, działających w tym rejonie miasta zakładów rzemieślniczych i ich właścicieli powstała przy współpracy z Ivo Łaborewiczem z Archiwum Państwowego, Janem Tyszkiewiczem i Agatą Kempiak-Koniuch. Można ją zwiedzać do 1 marca 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

20
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
21%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group