Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6531
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: O energetyce i jej przyszłości w „Dzikim Potoku”

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 7:04
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 13:36
Autor: Petr
REGION: O energetyce i jej przyszłości w „Dzikim Potoku”
Fot. TOZ
W piątek, 7 kwietnia 2011 w hotelu „Dziki Potok” w Karpaczu odbyła się konferencja na temat energetyki. Spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami z regionu miało na celu wymianę doświadczeń i analizę zagadnień związanych z dystrybucją energii.

Piątkową konferencję w „Dzikim Potoku” w Karpaczu rozpoczął Krzysztof Dawiec, dyrektor TAURONU Oddział w Jeleniej Górze. Najważniejszymi problemami, jakimi zajęto się podczas wspólnej debaty były m.in. skuteczne oświetlenie drogowe, zamierzenia inwestycyjne i plany na przyszłość w dziedzinie świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej, rozwoju jakości tych usług, nowoczesnych liczników prądowych i bezpieczeństwa energetycznego w regionie w sensie ogólnym.

Którzy z samorządowców „wymienili się” doświadczeniami z fachowcami od elektryczności? M.in. burmistrz gminy i miasta Gryfów Śląski, Olgierd Poniźnik, który pochwalił się wszystkim zebranym inwestycją oświetleniową za kwotę ok. 600 tys. zł, dokonaną w sołectwie Młyńsko i Wolbromów, a także wójt gminy Zgorzelec – Kazimierz Janik, laureat konkursu z 2005 r. na najlepiej oświetloną gminę w regionie. Co ważne, przez pryzmat dotychczasowych dokonań obu panom udało się udowodnić korzyści wypływające z zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych, jak choćby 30 proc. oszczędność pod względem zużycia energii.

Z energetykami spotkał się też prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Głównym tematem naszej rozmowy było określenie – jak TAURON może inwestować w Jeleniej Górze? Rozmawialiśmy o szerszym spectrum inwestycji, w tym m.in. możliwości przebudowy i możliwie efektywnego zasilania terenów pod inwestycje, by sieci były gotowe, nim zaoferujemy działki inwestorom, o możliwościach przebudowy napowietrznych sieci energetycznych na podziemne (w tym wypadku sprawa dotyczy sieci niskiego i średniego napięcia, bo właścicielem sieci wysokiego napięcia jest inna spółka – Polskie Sieci Energetyczne). Przedstawiciele TAURON-u mówili także o możliwości rozpoczęcia przebudowy i unowocześnienia – wraz z prezentacją – systemów oświetlenia ulicznego. Spółka ma przygotować pełną informację o możliwych do podjęcia działaniach, wówczas wrócimy do rozmów i będziemy sukcesywnie konkretyzować umowy.

Konferencje TAURON-u, które do tej pory miały miejsce w powiecie jeleniogórskim, cieszą się dużą popularnością wśród miejskich włodarzy. Kolejną z cyklu debat o energetyce, pełniącą funkcję edukacyjno-informacyjną zaplanowano na rok 2012. Na kiedy konkretnie? O tym – z czasem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group