Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3398
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O energetyce i jej przyszłości w „Dzikim Potoku”

Wiadomości: REGION
Niedziela, 10 kwietnia 2011, 7:04
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 13:36
Autor: Petr
Fot. TOZ
W piątek, 7 kwietnia 2011 w hotelu „Dziki Potok” w Karpaczu odbyła się konferencja na temat energetyki. Spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami z regionu miało na celu wymianę doświadczeń i analizę zagadnień związanych z dystrybucją energii.

Piątkową konferencję w „Dzikim Potoku” w Karpaczu rozpoczął Krzysztof Dawiec, dyrektor TAURONU Oddział w Jeleniej Górze. Najważniejszymi problemami, jakimi zajęto się podczas wspólnej debaty były m.in. skuteczne oświetlenie drogowe, zamierzenia inwestycyjne i plany na przyszłość w dziedzinie świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej, rozwoju jakości tych usług, nowoczesnych liczników prądowych i bezpieczeństwa energetycznego w regionie w sensie ogólnym.

Którzy z samorządowców „wymienili się” doświadczeniami z fachowcami od elektryczności? M.in. burmistrz gminy i miasta Gryfów Śląski, Olgierd Poniźnik, który pochwalił się wszystkim zebranym inwestycją oświetleniową za kwotę ok. 600 tys. zł, dokonaną w sołectwie Młyńsko i Wolbromów, a także wójt gminy Zgorzelec – Kazimierz Janik, laureat konkursu z 2005 r. na najlepiej oświetloną gminę w regionie. Co ważne, przez pryzmat dotychczasowych dokonań obu panom udało się udowodnić korzyści wypływające z zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych, jak choćby 30 proc. oszczędność pod względem zużycia energii.

Z energetykami spotkał się też prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Głównym tematem naszej rozmowy było określenie – jak TAURON może inwestować w Jeleniej Górze? Rozmawialiśmy o szerszym spectrum inwestycji, w tym m.in. możliwości przebudowy i możliwie efektywnego zasilania terenów pod inwestycje, by sieci były gotowe, nim zaoferujemy działki inwestorom, o możliwościach przebudowy napowietrznych sieci energetycznych na podziemne (w tym wypadku sprawa dotyczy sieci niskiego i średniego napięcia, bo właścicielem sieci wysokiego napięcia jest inna spółka – Polskie Sieci Energetyczne). Przedstawiciele TAURON-u mówili także o możliwości rozpoczęcia przebudowy i unowocześnienia – wraz z prezentacją – systemów oświetlenia ulicznego. Spółka ma przygotować pełną informację o możliwych do podjęcia działaniach, wówczas wrócimy do rozmów i będziemy sukcesywnie konkretyzować umowy.

Konferencje TAURON-u, które do tej pory miały miejsce w powiecie jeleniogórskim, cieszą się dużą popularnością wśród miejskich włodarzy. Kolejną z cyklu debat o energetyce, pełniącą funkcję edukacyjno-informacyjną zaplanowano na rok 2012. Na kiedy konkretnie? O tym – z czasem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~właściciel 10-04-2011 9:44
Energia PRO to nadal firma z komunistycznymi zasadami. Jestem włąścicielem działki na której Energia Pro oddział w Lubaniu bez mojej zgody i wiedzy postawił sobie 2 słupy energetyczne. Więc budowa domu jest niemożliwa. Robią co chcą wycinają drzewa na prywatnych gruntach, stawiają słupy, kopią, nie licząc sie z własnością prywatną. Nie płacą odszkodowań, służebności za słupy, kable , etc. Dyrektorzy tej firmy lekcewarzą włąścicieli. W rachunkach widać ile kasują za przesyły a jest to 50% rachunku za prąd. Pensje jak z kosmosu. Czas zainteresować sie zgodnośćią z prawem obciążąnia nas kosztami przesyłów. Uregulowań prawnych itd
~obserwatorr 10-04-2011 10:21
nawet wojt kowalski sie tam znalazl!zawsze sie gdzies wcisnie!ciekawe czy zabral tam swoja asystentke???
~mieszkaniec11 10-04-2011 11:14
niemal wszystkie linie przesyłowe pobudowano za perlu za wspólny majątek a teraz jakoś dziwnymi układami i niejasnym prawem kasują nas jak za zboże za te przesyły ,przeciętny Kowalski ma do mieszkania przesył kilkanaście zł, a na przeciwko w drzwiach Nowak ma działalność w domu i już jest 60 parę, ja się pytam czy do Nowaka prąd tirem przywożą???DARMOZJADY!!
~Reklama 10-04-2011 13:16
Niezła reklama Hotelu. Do tego można sprowadzić efekt tej imprezki i artukułu w Jelonce. :)
~anan 10-04-2011 13:41
Do Mieszkańca i właściciela.Wszyscy budowali linie przesyłowe ale teraz je trzeba utrzymać - jak wczoraj powialo to kto je naprawił? Właścicel. A co do płacenia za slupy na posesji prywatnej - jakby wszyscy chcieli nagle opłaty za zajęcie terenu to nagle rachunki musiałyby skoczyć o 200 %.Właściciel dostałby 50zł. rocznie a w rachunku za prąd przez rok oddałby 100zł.
~mieszkaniec11 10-04-2011 14:26
do anana .co trzeba utrzymać ??zapłacić za czynsz bo słup na prywatnym stoi?? pomalować go raz na 20 lat?? a za wichury to mają polisy i ubezpieczenia, a ile razy w roku zrywa?? jak by było utrzymanie to by były przycinanie gałęzie i nie trzeba by było naprawiać , więc o jakim utrzymaniu mowa???. Pozdrawiam
~xxx 10-04-2011 15:01
poljedli popili milo sie zabawili a teraz motloch niech szykuje kase bo przy nastepnym rachunku za prad trzeba bedzie zaplacic za imprezke OJ przepraszam konferencje
~właściciel 10-04-2011 21:51
linie są własnością Energetyki a my płacimy podatki za grunty na których te słupy stoją. Płacimy im za przesył przez nasze działki. Dość pora wystosowac im pozwy zbiorowe. Dość ich panoszenia sie. Linie są w opłakanym stanie i cały ich stan jest do usunięcia. Wymiana słupa musi być uzgodniona z włąścicielami. Niebawem i tak do nas pukac bedą musieli a wtedy pogadamy!!!!!!!!!
~Goethe 10-04-2011 21:52
"Więcej światła!"- to były słowa przed śmiercią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group