Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2763
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O czystce w oświacie i podwyżkach cen MZK

Środa, 28 maja 2008, 7:20
Aktualizacja: 21:48
Autor: TEJO/ROB
JELENIA GÓRA: O czystce w oświacie i podwyżkach cen MZK
Czy radni "uderzą" po kieszeni pasażerów MZK? Napiszemy o tym w popołudniowych doniesieniach.
Fot. TEJO
Tylko kilka punktów liczy porządek obrad środowej sesji rady miasta. Okaże się w końcu, czy radni zlikwidują kilka placówek oświatowych. Będzie też debata o nowej taryfie opłat za przejazd autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Najpewniej dziś radni przyjmą uchwałę o likwidacji Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Sprawa waży się od kilku miesięcy. Została zdjęta z ostatniej sesji i przeniesiona na środowe posiedzenie.

Ważnym punktem będzie omówienie projektu uchwały w sprawie tryfy przewozu osób i bagażu pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze. Jeśli radni zaakceptują zmiany, najpewniej latem pasażerowie MZK będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni.

Najwięcej mają podrożeć bileyty miesięczne, ważne od 1 do ostatniego każdego miesiąca. Dla przykładu, za bilet normalny na terenie strefy Jeleniej Góry płacimy obecnie 63,2 zł. Nowa cena to 75 złotych.

Taryfa zaproponowana przez MZK i radnych komisji gospodarki komunalnej, zakłada też wprowadzenie nowych biletów, na dowolną ilość dni aż do pół roku. Przykładowo, pasażer może kupić sobie bilet na 50 dni, albo na 123 dni. Te bilety mają być opłacalne.
Nowością będzie też bilet na wszystkie strefy. Przeznaczony jest on dla tych, którzy jeżdżą przez kilka stref opłat, np. z Podgórzyna do Jeżowa Sudeckiego.

Dla osłody, tańszy ma być bilet jednorazowy na dwie strefy (np. Piechowice – Jelenia Góra). Normalny obecnie kosztuje 4,1 zł, nowa proponowana cena to 3,8 zł. Bilet jednorazowy na jedną strefę podrożeje od 2,24 zł do 2,3 zł.
Nowe taryfy zwiększą przychody zakładu o 700 tysięcy złotych rocznie.

Radni przegłosują też projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części jednej z działek przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze.

Sesja zaczyna się w ratuszu o godz. 13.

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group