Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 5710
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O cyklu warsztatów w Rzemiosłach

Wtorek, 21 lutego 2017, 14:53
Aktualizacja: 14:59
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: O cyklu warsztatów w Rzemiosłach
Fot. Użyczone/ZSRA
W poniedziałek (20.02) zakończyły się zajęcia feryjne w Rzemiosłach. Przygotowana przez nauczycieli oferta nieodpłatnych warsztatów obejmowała zagadnienia z zakresu kierunków kształcenia w szkole tj. technikum technologii drewna, technikum informatycznego, technikum organizacji reklamy, fototechnika oraz Liceum Plastycznego. Warsztaty miały charakter zajęć otwartych, a ich tematyka była dostosowana do wieku i zainteresowań uczestników.

13 i 20 lutego odbyły się w jeleniogórskim Zespole Szkół Rzemiosł artystycznych zajęcia w pracowni zawodowej „technikum technologii drewna” – „Zabawa w drewnie”, z których skorzystało łącznie 26 osób. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość wyboru zakresu oraz techniki wykonywanych przez siebie prac. Zebrana młodzież doskonaliła się w wypalaniu pirografem, wyrzynaniu krzywoliniowym, malowaniu farbami akrylowymi oraz pracach montażowych. Warsztaty z zakresu zabawy w drewnie obfitowały w wiele prac wykonanych z dużą dokładnością obróbki i wykończenia, dzięki czemu powstały obrazki na sklejce, serduszka z dedykacjami, figurki zwierząt, widoki wykonane techniką snycerską oraz lusterka z w ramkach własnego projektu.

W środę, 15 lutego, odbyły się zajęcia z zakresu fotografii artystycznej oraz specjalizacji w ramach Liceum Plastycznego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie uczestniczyły w nich 22 osoby. Z przygotowanej oferty w tym dniu zebrani mogli skorzystać z zajęć w pracowni szkła artystycznego, pracowni snycerstwa i rzeźby, rysunku i malarstwa oraz wspomnianej już fotografii. W ramach przewidzianego czasu młodzież wykonywała witraże, biżuterię szklaną, grawerowała na szkle, wykonywała rzeźby w drewnie, modelowała w glinie czy malowała martwą naturę. W studium fotografii powstały portrety, a w pracowni fotograficznej animacje oraz piękne projekty w ramach malowania światłem.

Kolejnego dnia (16.02) 15 osób wzięło udział w warsztatach z tworzenia gadżetów reklamowych. Uczestnicy podczas zajęć tworzyli postaci animowane do reklamy, pudełka ozdobne, malowali oraz grawerowali na szkle. Uczniowie klasy III technikum organizacji reklamy, obecni w tym dniu wspomagali prace zebranych oraz przekazywali tajniki reklamy.

Piątkowe warsztaty (17.02) z modelowania 3D zgromadziły 10 uczestników. Zajęcia odbywały się w pracowni grafiki komputerowej. Młodzi graficy zapoznawali się z podstawami modelowania trójwymiarowego w programie Blender. Celem ćwiczeń było stworzenie postaci wzorowanej na bohaterze gry Minecraft.

Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali swoje projekty, poprzez które mogli zrealizować stawiane przez siebie cele i zamierzenia. Wszystkie stworzone przez siebie artystyczne realizacje autorzy zabrali ze sobą do domu.

Prace w ramach warsztatów wykonywane były pod kierunkiem znakomitych fachowców w swojej dziedzinie – nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, którzy w ramach promocji szkoły przygotowali zajęcia.

Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką warsztatów artystycznych, szkoła planuje weekendowy cykl spotkań w tym zakresie. Zajęcia weekendowe wzbogacone zostaną o warsztaty krawieckie w ramach nowego zawodu w Zespole Szkół Rzemiosł – „technik przemysłu mody”. Na wszystkie zajęcia warsztatowe już teraz ZSRA serdecznie zaprasza!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group