Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8357
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpiecznych feriach w „Siódemce”

Piątek, 22 stycznia 2016, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Jelenia Góra: O bezpiecznych feriach w „Siódemce”
Fot. Archiwum SP 7
Wczoraj (21.01) jeleniogórscy policjanci i miejscy strażnicy zawitali do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Celem wizyt funkcjonariuszy było omówienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

W czasie spotkania w “Siódemce” stróże prawa omówili zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach. Przypomniano także, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.

- Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – powiedziała podczas wizyty w SP 7 Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dużą część spotkania przeznaczono na omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego. St. sierż. Jarosław Rutka przybliżył uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw.

- Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazali uczniowie z “Siódemki” ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża – podsumował Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Przekazaną przez policjantów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić także rozmowa, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group