Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6963
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie z mieszkańcami osiedla Czarne

Środa, 28 lutego 2018, 14:17
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2018, 12:34
Autor: 112
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie z mieszkańcami osiedla Czarne
Fot. KMP Jelenia Góra
W piątek (23.02) odbyło się w sali parafialnej przy kościele spotkanie dzielnicowych z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i przedstawicieli Straży Miejskiej z mieszkańcami Osiedla Czarne. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz działań Policji i Straży Miejskiej na rzecz mieszkańców osiedla.

Ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli: kierownik Rewiru I Dzielnicowych asp. szt. Sławomir Wiktorski oraz dzielnicowy sierż. Michał Grześ z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Ze strony Straży Miejskiej w spotkaniu udział wziął zastępca komendanta Jacek Winiarski oraz strażnik Jacek Dziedziński.

- W trakcie spotkania mieszkańcy przedstawili problemy, z którymi się borykają, w szczególności chodziło o przestępstwa przeciwko mieniu. Chodzi tu o kradzieże z włamaniem do domów, które miały miejsce w ubiegłym roku. Funkcjonariusze zapowiedzieli zwiększenie patroli w godzinach nocnych, a także zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak rozważa możliwość zwiększenia dozoru osiedla kamerami monitoringu miejskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Podczas spotkania wskazano rozwiązania, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci przypomnieli o aplikacji „Moja Komenda” . Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Na koniec policjanci omówili zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa z tego terenu oraz przypomnieli, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego.

- Spotkanie zakończyło się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia ich codziennym życiu. Policjanci zachęcali mieszkańców do informowania Policji o wszelkiego rodzaju wykroczeniach i przestępstwach – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group