Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6141
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie w sieci

Środa, 5 lutego 2020, 6:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 lutego 2020, 6:16
Autor: WAC
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie w sieci
Fot. Użyczone/SP 2
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Z tej okazji w szkolnej auli wczoraj (4.02) odbył się specjalny happening, w trakcie którego uczniowie mogli oglądając prezentacje przygotowane przez swoich kolegów, przypomnieć sobie zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Usłyszeli też informacje na temat różnych postaci cyberprzemocy oraz konsekwencji prawnych, jakie może ponieść osoba, która się jej dopuszcza. Uczniowie w klasach przygotowywali też plakaty na temat „Mój wizerunek jest mój”, pokazujące jak niebezpieczny może być Internet i jak się przed tym chronić

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbywa się po raz pierwszy, ale mam nadzieje, że stanie się imprezą cykliczną – mówi Monika Lisowska – Lach, opiekunka samorządu szkolnego. - Na co dzień treści dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z sieci przekazujemy młodzieży na godzinach wychowawczych, na spotkaniach z nauczycielami i pedagogiem szkolnym oraz podczas zwykłych lekcji, gdzie jest wykorzystywany Internet. Jest to dla nas bardzo ważne aby nauczyć uczniów korzystać z tego medium z głową, bo świat bez Internetu już nie będzie istniał. Młodzież wie bardzo dużo na ten temat, ale z mojej obserwacji jest to wiedza dość płytka i trzeba ją pogłębiać. I to jest właśnie nasza rola.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group