Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2332
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WROCŁAW: Nowym pociągiem i palcem po mapie

Wtorek, 23 marca 2010, 15:25
Aktualizacja: 20:07
Autor: TEJO
WROCŁAW: Nowym pociągiem i palcem po mapie
Fot. .....
Przedstawiciele spółek kolejowych, samorządowcy oraz reprezentanci organizacji społecznych spotkali się wczoraj we Wrocławiu na pierwszym roboczym posiedzeniu w ramach projektu uruchomienia międzynarodowego połączenia kolejowego Drezno – Kłodzko – Drezno przez Jelenią Górę.

Podczas spotkania ustalono podział obowiązków w ramach w ramach dalszych starań na rzecz uruchomienia połączenia. Zaplanowano działania mające na celu pozyskanie samorządowego partnera po stronie niemieckiej, a także poddano analizie dane dotyczące zapotrzebowania na pociąg takiej relacji – poinformował Oliwer Kubicki, asystent poseł Marzeny Machałek, która – wraz z europarlamentarzystą Ryszardem Legutko jest inicjatorką utworzenia połączenia.

Udało się wpisać możliwość jego uruchomienia w program polsko-niemieckiej konferencji „Wzmacnianie regionów miejskich i metropolitalnych”, która odbywa się dziś w Słubicach. – Zostaną tam zaprezentowane dotychczasowe wyniki naszych prac, co przyczyni się do popularyzacji idei projektu po obydwu stronach granicy – podkreśla O. Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group