Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8533
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Nowy wóz strażacki dla OSP w Janowicach Wielkich

Niedziela, 5 października 2014, 8:43
Aktualizacja: 8:51
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Nowy wóz strażacki dla OSP w Janowicach Wielkich
Fot. Mea
Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich odbyło się wczoraj (04.10.) przy Urzędzie Gminy. – Pojazd kosztował ponad 800 tys. zł – mówił wójt Kamil Kowalski.

Gmina na ten cel przeznaczyła ponad 300 tys. zł, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przekazała ponad 150 tys. zł, samorząd Województwa Dolnośląskiego 95 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu 100 tys. zł oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych 150 tys. zł.

- Jest to samochód pożarniczy średni, na podwoziu mercedesa-benz. Zbiornik na benzynę pomieści 3,5 tys. litrów. Ma też 350-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. Wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt m.in. nowe prądownice, co pozwala gospodarować wodą w odpowiedni sposób. Nowy pojazd zastąpi stara 244, który służył nam ok. 30 lat – mówił Jacek Gołębski, prezes OSP w Janowicach Wielkich.
OSP w Janowicach Wielkich ma 32. strażaków, z czego w jednostce operacyjno-technicznej jest 28. strażaków w pełni wyszkolonych.

- Mieliśmy już okazję wypróbować nowy wóz parę dni temu w Karpnikach, gdzie palił się dach budynku. Maszyna jest świetna, mamy do dyspozycji dużo większe ciśnienie wody i przede wszystkim silnik pracuje cicho, dzięki czemu możemy kontaktować się ze sobą podczas wyjazdu. W starym samochodzie po prostu nie słyszeliśmy się – powiedział Sylwester Szkaradek, strażak z OSP w Janowicach Wielkich.

– Czekaliśmy na nowy samochód wiele lat. To najnowszy wóz strażacki w powiecie – podkreślał Kamil Kowalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group