Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7463
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy wóz dla strażaków

Wtorek, 17 września 2019, 7:06
Aktualizacja: Środa, 18 września 2019, 13:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowy wóz dla strażaków
Fot. ZN
Z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, posłanek Marzeny Machałek i Zofii Czernow, senatora Krzysztofa Mroza oraz lokalnych samorządowców odbyło się wczoraj (16.09) oficjalne przekazanie jeleniogórskim strażakom nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Man. Uroczystość miała miejsce na terenie siedziby Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ul. Sokoliki.

Dzięki nowemu pojazdowi, wyposażonemu w napęd na cztery koła, zwiększy się potencjał ratowniczy jeleniogórskich strażaków. Poza typowym wyposażeniem gaśniczym wóz posiada też bogaty zestaw sprzętu do ratownictwa drogowego.

Pojazd zastąpi wysłużonego 22 - letniego jelcza. Na co dzień będzie stacjonował w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej przy ul. Sudeckiej. Jego koszt to około 1,2 miliona złotych. Zakupiono go ze środków unijnych pochodzących z funduszu spójności oraz z funduszy rządowych. Beneficjentem projektu, w ramach którego wóz trafił do Jeleniej Góry jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości przekazania oraz poświęcenia pojazdu wielokrotnie podkreślano jak w ostatnich latach zmieniał się potencjał sprzętowy strażaków w Kotlinie Jeleniogórskiej, co ma specjalnie znaczenie, ze względu na odwiedzających region turystów. Od 2017 roku na wyposażeniu jednostek Państwowej Staży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych pojawiło się dziesięć nowych pojazdów. Ich łączna wartość to około 10 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

20
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group