Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13018
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy wóz dla OSP

Piątek, 7 maja 2021, 7:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowy wóz dla OSP
Fot. WAC
Piękny prezent z okazji przypadającego kilka dni temu Dnia Strażaka otrzymali druhowie z OSP KSRG Jelenia Góra – Sobieszów. Ich jednostka znalazła się na liście tych, które w tym roku otrzymają nowy pojazd gaśniczy.

Nowy, średni pojazd ratowniczo - gaśniczy zastąpi dotychczas używany przez strażaków z Sobieszowa lekki wóz mercedes sprinter, wyprodukowany w 2003 roku. Ponadto na wyposażeniu jednostki znajduje się średni pojazd mercedes GBA. Strażacy spod Chojnika uczestniczyli w ubiegłym roku w około 200 akcjach. Jednostka liczy 24 czynnych członków.

To wielki dzień w historii naszej jednostki zarazem dowód, że wytrwałość została nagrodzona – mówi prezes OSP KSRG Sobieszów Kinga Nowak. - O otrzymanie nowego pojazdu zabiegaliśmy od ubiegłego roku. Na początku 2021 r. miasto wpisało do swojego budżetu 300 tysięcy złotych, jako wkład własny do zakupu pojazdu. Nasza jednostka nie znalazła się wprawdzie na pierwszej liście wojewódzkiej jednostek, które otrzymały dofinansowanie na nowe wozy gaśnicze, jednak drugie rozdanie okazało się dla nas szczęśliwe - dodaje.

W 2021 r. do  jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W większości będą to najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze (ok 80%). Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu: NFOŚiGW / WFOŚiGW – 60,7 mln zł, Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego – 44,9 mln zł, dotacji MSWiA – 19,6 mln zł, środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych – 14,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
768
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group