Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9003
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy system kolejkowy

Piątek, 12 października 2018, 14:25
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 6:58
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Nowy system kolejkowy
Fot. Paweł Guszała
Stałym elementem odwiedzin Urzędu Miasta w Jeleniej Górze było do tej pory oczekiwanie w kolejkach. Tak było, ale sytuacja się zmienia. Wszystko przez wdrożony elektroniczny system kolejkowy.

Od 1 października w Wydziale Komunikacji przy ulicy Sudeckiej funkcjonuje nowy, elektroniczny system obiegu dokumentów. Wśród ułatwień jakie ze sobą niesie jest możliwość umawiania się na wizytę z urzędnikiem przez internet. Na konkretny dzień i godzinę.

- Link do systemu znajduje się na stronie internetowej miasta (www.jeleniagora.pl), jest także w zakładce „dla mieszkańca”. System jest intuicyjny. Trzeba jedynie podać adres e-mail na który zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji. Później z nim trzeba przyjść do urzędu, wpisać 6 cyfrowy kod znajdujący się na nim do biletomatu i gotowe – tłumaczy Daniel Lepieszo, naczelnik wydziału Komunikacji UM.

System pozwala urzędnikom sterować liczbą klientów w wydziale oraz czasem załatwianych spraw. W ten sposób zyskują urzędnicy i mieszkańcy.

- Dla osób, które przyjdą do nas normalnie, bez umówienia wizyty przez internet, także mamy małe ułatwienie. Na biletomacie w lewym, dolnym rogu znajduje się czytnik kodów QR. Można go telefonem zeskanować i pod wskazanym adresem internetowym śledzić wielkość kolejki – kończy D. Lepieszo.

W przyszłym roku, po zakończeniu remontu ratusza, elektroniczny system kolejkowy wprowadzony zostanie do Urzędu Stanu Cywilnego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
262
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group